Flirtuje s cudzími, prestal vás chrániť a viac ho nezaujímate. 10 signálov, že vás muž prestal milovať

Monizz

Hovorí sa, že láska je slepá a obzvlášť to platí vtedy, keď sa pred nami zatvára. Ak máte posledné týždne či mesiace pocit, že váš parter sa pred vami uťahuje do ústrania a prejavuje vám málo pozornosti, mali by ste sa zamyslieť nad tým, či je naozaj všetko s kostolným poriadkom.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Kritizuje váš vzhľad

Pre skutočne milujúceho človeka budete krásna aj keby ste dva mesiace nevyšli z domu, pribrali dvadsať kíl a mali pupáky na celej tvári. Podobný extrém sa však podarí len málokomu a niekedy celkom stačí všímať si drobnosti naznačujúce partnerovu nespokojnosť. Ak kritizuje vaše vlasy, spôsob obliekania či dokonca životný štýl, pravdepodobne to nie je vzhľad, čo mu na vás nevyhovuje. Aj keď napravíte všetko, čo mu prekáža, nájdu sa nové chybičky, na ktoré bude vždy dôvod upozorniť.

Smeje sa z vás

Väčšinou sme to my ženy, ktoré radi s kamarátkami rozoberáme všetky nedokonalosti a nedostatky našich partnerských životov a muži pri pive o súkromí zaryto mlčia. Ak však prídete do situácie, kedy si z vás partner začne uťahovať (o to horšie, ak aj pred inými ľuďmi), mali by ste sa porozprávať o perspektívach do budúcnosti.

pixabay.com

Mení postoj k vašim zvykom

Doteraz mu nevadilo, že ste si ráno najprv vypili kávu a až potom umyli zuby? Alebo nejaké, oveľa banálnejšie zvyky z vášho života? Vníma teraz nepotrebné drobnosti, nad ktorými sa dovtedy vôbec nepozastavoval, ako obrovský problém? To nie je dobrým znamením. Jeho neznášanlivosť voči všetkému, čo robíte, je zjavným znakom toho, že niekde je chyba.

Prestáva vás počúvať

Muži beztak nevedia počúvať dlho, a keď je situácia vyhrotená a on má pochybnosti, počúva vás ešte menej. Spoznáte to hneď – bude meniť témy, unikať rôznymi výhovorkami, vaše obavy, stres, smútok ho v podstate nebudú zaujímať alebo ho budú zaujímať len povrchne.

pixabay.com

Mení postoj k vašim emóciám

Ak kedysi vedel reagovať citlivo na váš plač a dnes to akosi nefunguje, príčina nemusí byť len v dlhotrvajúcom vzťahu a v tom, že si jednoducho zvykol. Keď začnete plakať, najradšej by ušiel, nevidel to a nepočul to, no nie preto, že by ho to mrzelo alebo nebodaj bolelo, ale hlavne preto, že sa chce zbaviť ďalšej ťarchy, ktorú mu kladiete na plecia svojimi slzami. Muži slzy neznášajú. Ak vás naozaj miluje, objíme vás a uistí, že všetko bude v poriadku. Ak je k vám namrzený alebo voči slzám ľahostajný, potom je situácia jasná.

Flirtuje

Flirtovanie je prejavom záujmu o konkrétneho človeka. Ak vo vašej spoločnosti flirtuje s inými ženami alebo ste sa dozvedeli, že to robí za vašim chrbtom, okamžite zapnite alarm. Niečo nie je v poriadku – stačia letmé úsmevy, príliš veľa smsiek (aj keď bez podozrivého obsahu), fotografie a do toho nezáujem o vás.

pixabay.com

Inak reaguje na vaše požiadavky

Všetkým by vyhovel, no vám nie. Na prvom mieste je u milujúceho človeka žiadosť milujúceho objektu. Ak objekt (teda vy) prestávate byť milovaná, jeho záujem bude nasmerovaný všade, len nie k vašim požiadavkám. Bude ich odmietať, spochybňovať, napádať a napokon ich aj tak nesplní, v tom lepšom prípade ich splní len veľmi otrávene.


TIP: Takto získate z každého nákupu až 15% späť


(Ne)žiarli na vás

Prestal žiarliť a je mu jedno s kým, kam a kedy chodíte? Je mu jedno, keď si vyjdete s kolegom na obed a inokedy by z toho robil vedu? Alebo nastal opačný extrém, že žiarli ešte viac ako obvykle – čo môže byť príčinou hľadania dôvodov, prečo vás nechať. Či už je voči vám absolútne ľahostajný alebo až prehnane agresívny, ani jedno ani druhé nie je dobrým signálom.

pixabay.com

Prestal vás chrániť

Potreba svoju ženu chrániť je jednou z primárnych, ktoré muži podľa odborníkov majú. Rovnako je to aj pri deťoch. Nech ste akokoľvek emancipovaná, váš partner by nikdy nemal upadnúť do stereotypu, že mu je celkom ľahostajné, čo sa s vami stane. Nejde o fyzické nebezpečenstvo, ale aj o také drobnosti, ako je napríklad vytiahnuť vás z trápnej situácie v spoločnosti.

Prestal byť jemný

Muži prejavujú ženám lásku najčastejšie slovami, ktoré sú nežné. Samozrejme, takéto veci odznievajú v súkromí za zatvorenými dverami domácností alebo spální, nie na verejnosti. Ak jeho jazyk lásky pozostáva už len z praktických rozhovorov a slovná intimita sa kamsi stratila, asi to bude horšie ako ste čakali.

Pozri aj: Niekoľko týždňov žila v Ikei a ochranka si ju ani raz nevšimla. Žena sa rozhodla zdokumentovať to, čo pred nami obchody skrývajú

brightside.me (M)

Najnovšie články