Kráľovná Alžbeta urobila krok, ktorý nikto nečakal. Camilla dostane titul kráľovnej a špeciálny darček

Hyriaková Kristína

Foto: TASR/AP

Princ Charles už pre niekoľkými rokmi zmenil svoj korunovačný sľub, do ktorého zaradil kráľovnú Camillu, a to s požehnaním svojej matky kráľovnej Alžbety.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Daily Mail, kráľovná pri príležitosti svojho krásneho výročia 70 rokov na tróne potvrdila, že chce, aby sa manželka princa Charlesa, Camilla, stala po jeho korunovácii kráľovnou, oficiálnym titulom kráľovná manželka. To mnohých ľudí prekvapilo, pretože Camilla nemá medzi širokou verejnosťou veľkú popularitu, napriek tomu, koľko rokov už ubehlo. Charles jasne vyjadril svoju vďačnosť kráľovnej, svojej matke a povedal, že si spolu s Camillou uvedomujú česť, ktorú to predstavuje.

Bude mať špeciálnu korunu

Už teraz je takmer jasné, že pri príležitosti korunovácii princa Charlesa bude mať na sebe Camilla špeciálnu korunu. Koruna od samotnej kráľovnej matky (ktorá zomrela vo veku 101 rokov) má na sebe 2 800 diamantov, pričom najvýraznejší je kameň Koh-I-Noor, ktorý má nevyčísliteľnú hodnotu. Ten dal kráľovnej Viktórii v roku 1856 turecký sultán ako gesto vďaky za britskú podporu.

Verí v to, že jej vyjadria podporu

Pri príležitosti svojho výročia kráľovná Alžbeta uviedla, že verí tomu, že keď na trón zasadne jej syn princ Charles, ľudia vyjadria podporu jemu aj jeho manželke Camille. Plány na „korunovanie“ Camilly už nejaký čas prebiehajú, podľa zdrojov už od roku 2019. Podľa zdrojov tiež vedeli, že všetci ľudia nebudú šťastní, ale rodina verí, že je to správne rozhodnutie. Camilla si podľa nich zaslúži získať správny titul za roky, ktoré oddane vykonáva činnosť v kráľovskej rodine.

Najnovšie články