Okamžite prestaňte robiť týchto 8 vecí. Podľa psychológov nás robia menej atraktívnymi

Lucia Mužlová

Je vedecky dokázané, že ak si na prechádzku vezmete psa a do uší si pustíte dobrú hudbu, cítite sa lepšie a pre okolie ste viac atraktívni. Možno ste aj vy zvedaví na to, ktoré veci vás robia, naopak, menej atraktívnymi. Vedci vytvorili krátky zoznam spoločných rysov správania, ktoré môžu negatívne zapôsobiť na vaše okolie. Pozrite sa, ako nesabotovať svoj vlastný sexappeal.

Článok pokračuje pod videom ↓

Spánková deprivácia

atraktivita2
wikipedia.org

Nedostatok spánku spôsobuje, že vyzeráme menej atraktívne. To, že zdieľame s niekým túto situáciu, je ešte horšie, pretože nás vidí ako menej zdravých, smutných a menej zodpovedných. Ak budete nabudúce niekomu hovoriť, ako zle ste sa vyspali alebo že ste unavení, spomeňte si, že tým strácate dôveru a ublíži vám to na všetkých frontoch.

Keď sme zlí a zlomyseľní

atraktivita3
thoughtcatalog.com

Milí chlapci nemusia nutne skončiť poslední. Čínska štúdia zistila, že ľudia, ktorí sú považovaní za zlých, sú oveľa menej atraktívni pre svoje okolie. Skúste sa teda zamyslieť nad svojím prístupom k životu a odpovedzte si na otázku: „Koľko príležitostí mi už uniklo preto, že som neustále negatívne naladený?“

Reč tela

atraktivita4
synergology.com

Asi sme si vedomí toho, že existujú niektoré „pózy“, vďaka ktorým vyzeráme atraktívnejšie a cítime sa v nich lepšie a istejšie. Schúliť sa do klbka je možno niekedy rozkošné, no na ostatných to má práve opačný účinok. Nechcete predsa, aby vás ostatní videli ako zúfalcov. Dokonca aj pozícia rúk dokáže atmosféru buď vyhrotiť, alebo uvoľniť.

Stres

atraktivita5
rodalewellness.com

Ak ste v pohode a pohodovo aj pôsobíte, je to pre vaše okolie atraktívne. Veď kto by nechcel tráviť čas s „tamtým pohoďákom“? Nie je žiadnym tajomstvom, že asertívni ľudia sú viac nedostupní a jemní, nežní ľudia, majú tendenciu byť otvorenejší. Je dokázané, že muži sa cítia horšie vedľa žien, ktoré majú zvýšený stresový hormón kortizol. Vyššie hladiny kortizolu tiež naznačujú nižšiu plodnosť. Počas vývoja človeka sa v nás zakorenil pud, vďaka ktorému nás to viac priťahuje k plodným partnerom.

Keď pôsobíte až príliš šťastne a pyšne

atraktivita6
inquisitr.com

Šťastie je skvelé, no ženy nemajú tendenciu príliš dobre reagovať na mužov, ktorí sa zdajú byť až príliš šťastní. Zatiaľ čo ženy inklinujú k mužom, ktorí sú tak trochu pyšní, muži sa pyšných žien zase zdráhajú. Štúdia z roku 2011 zistila, že mužov najviac priťahujú šťastné ženy a najmenej ich práve priťahovali ženy, ktoré boli pyšné. Ženy zase priťahovali atraktívni muži, no keď zistili, že sú šťastní, atraktivita začala klesať. Celkom mätúce, však?

Keď nám chýba zmysel pre humor

atraktivita7
iflscience.com

V roku 2009 bola vykonaná štúdia, z ktorej vyplýva, že mať menej zmyslu pre humor je oveľa menej atraktívne. Samozrejme, s ničím to netreba preháňať a mať veľký zmysel pre humor niekde pri pracovných stretnutiach sa niekedy nevypláca. Táto štúdia platí pre mužov aj pre ženy rovnako. Smiech a humor sú predsa základné hnacie motory našich vzťahov, no nie?

Lenivosť

atraktivita8
independent.co.uk

Byť lenivý nie je žiadna extra kvalita, no príčina tohto javu je ešte zaujímavejšia. Ukazuje sa, že ľudia, ktorí sa javia ako užitoční, sú viac atraktívni, pričom je jasné, že lenivý človek tento charakteristický znak nevykazuje. Podľa štúdie študentov z univerzity sa miera atraktívnosti mení v priebehu času podľa toho, či je daný človek lenivý alebo aktívny a užitočný.

Vôňa

atraktivita9
squarespace.com

Ľudia si hľadajú priateľov, ktorí nie sú príliš podobní, ale ani príliš geneticky odlišní. Do značnej miery dokážeme genetické odlišnosti stanoviť podľa nášho čuchu. Podľa štúdie z roku 2006 sú partnerstvá podobne „páchnucich“ ľudí slabšie a riadené príťažlivosťou, pričom partneri, ktorí voňali odlišne, mali oveľa pevnejší vzťah založený najmä na väzbách.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), twentytwowords.com