Poškodia vám vlasy tak, že o ne postupne prídete. 7 nebezpečných účesov, ktoré ženy nosia denne a mali by s tým hneď prestať

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Starať sa o vlasy nie je vôbec jednoduché. Je veľa žien, ktoré rady experimentujú s rôznymi vlasovými kreáciami. Niektoré si obľúbia jeden typ účesu a nosia ho neustále. Je to však tá správna voľba? A kedy pre vás môže byť účes nebezpečný?

Článok pokračuje pod videom ↓

Nebezpečné a škodlivé účesy skutočne existujú, hoci ste o tom možno nemali ani poňatia. Mnohé môžu spôsobiť ich poškodenie a následne aj extrémne vypadávanie a vy si to všimnete až vtedy, keď už bude neskoro. Samozrejme, vlasom musíte dopriať odpočinok, ktorý potrebujú a to, že si niektorý z týchto účesov raz za čas spravíte, ešte neznamená, že prídete o všetky vlasy. Aj tu platí: všetko s mierou. Portál Byrdie zverejnil hneď sedem účesov, ktoré vám môžu nenávratne poškodiť vlasy.

Každý deň chvost

Chvost je jednoduché a rýchle riešenie ako upraviť vlasy. Vďaka nemu ste o chvíľu upravená, avšak patrí k jedným z najškodlivejších účesov, a to hlavne, keď ho nosíte každý deň. Na to isté miesto vyvíjate tlak, vlasy sa vám postupne začnú lámať. Dôležitý je aj výber správnej gumičky.

Vrkoče

Vrkoče sa na rôzne spôsoby nosia už od nepamäti. Ak ich však obľubujete, musíte si dať pozor na ich štýl. Keď sú príliš zatiahnuté, môžete si priviesť nielen bolesti hlavy, ale opäť aj problémy s vlasovou pokožkou. Ak rada nosíte vrkoče, uistite sa, že ich nenosíte príliš tesno zapletené.

Foto: unsplash

Mokré drdoly

Pokiaľ môžu napáchať škody chvosty a drdoly, keď máte vlasy suché, viete si predstaviť, čo sa stane, keď si takto zapletiete mokré vlasy? Opäť to môže spôsobovať ich vypadávanie. Vlasy si nikdy nezväzujte, keď sú mokré. Okrem toho sa vám môžu začať štiepiť končeky vlasov.

Foto: unsplash

Spánok s vlasmi v drdole

Vaše vlasy nesmú mať počas spánku žiadne napätie. Drdol môže spôsobiť, že sa vám vlasy zamotajú, budú vás ťahať a okrem toho sa budú neprimerane trieť. Pokiaľ chcete mať počas spánku vlasy ochránené, môžete skúsiť špeciálne čiapky či obliečky.

Rovné vlasy

Najnovšie články