Na nose som mala veľa čiernych bodiek, ktoré sa mi nepodarilo ničím odstrániť. Potom som objavila toto a mám s nimi navždy pokoj!

Monizz

Čierne bodky sú nielen neodstrániteľné, ale dokážu nám poriadne znepríjemniť život a nabúrať sebavedomie. Pravdou je, že odstrániť ich vieme. Len to nejde natrvalo. Ako sa ich však zbaviť najúčinnejšie a na čo najdlhšiu dobu?

Článok pokračuje pod videom ↓
Blackheads-On-Nose
ayumisama

Problém čiernych bodiek postretol každého človeka. Väčšinou s ním ľudia musia bojovať na tvári a na nose. Často však potrápi aj chrbát či dekolt. Niektorým sa dokonca čierne bodky objavujú aj na ramenách a v ušiach. Odstrániť ich je priam nemožné. Ak sa nám to podarí, do niekoľkých hodín sú späť.

Prečo ich vôbec mám?

Tvorba čiernych bodiek nie je niečo, čo by človek mohol výrazne ovplyvniť. Väčšinou sú dôsledkom zvýšenej sekrécie mazových žliaz. Neraz však môžu byť aj následkom stresu, hormonálnych zmien či nesprávnej životosprávy. Tú síce môžeme ovplyvniť, málokedy sa nám však len vďaka tomuto jednému kroku podarí čierne bodky vymazať zo života. Častou chybou je aj zlá domáca starostlivosť. Napríklad používanie príliš mastných krémov alebo nedostatočné umývanie tváre, prípadne čistenie pleti. Na čierne bodky existuje množstvo špeciálnych a zaručených pílingov, ktoré si kúpite v každej drogérii za drahé peniaze. Čo však na čierne bodky účinkuje najlepšie?

NOS1
takprosto.cc

Obyčajná zubná pasta

Povedali by ste, že komplexy môžu zmiznúť s používaním zubnej pasty? Niečo tak absurdné počuť len málokedy, v tomto prípade je to však tá najbežnejšia vec. Mnoho ľudí na problematickú pleť alebo pokožku na tele používa práve zubnú pastu. Zaručene vytiahne uhry a vysuší pokožku, takže eliminuje tvorbu mazu. Netvrdíme, že tento recept je dlhotrvajúci. Na čierne bodky, žiaľ, dlhotrvajúce nie je nič. Zaručene má však najtrvácnejší efekt zo všetkých doteraz vyskúšaných kozmetických prostriedkov.

NOS5
takprosto.cc

Odstraňovač čiernych bodiek

Na odstránenie čiernych bodiek však nepoužívajte len čistú zubnú pastu, ale vylepšite si to ešte o kúsok viac. Efekt bude, ako inak, dlhotrvácnejší.

Budete potrebovať len mentolovú zubnú pastu, soľ, 2-3 kocky ľadu.

Zmiešajte dve polievkové lyžice zubnej pasty s jednou polievkovou lyžicou soli. Poriadne premiešajte.

NOS2
takprosto.cc

Naneste chladivú zmes na postihnuté miesto a nechajte ju pôsobiť pokiaľ celkom nevyschne. Minimálne však 5 minút. Nemusíte natierať extra hrubú vrstvu, dôležité je, aby bolo postihnuté miesto celé prekryté.

NOS3
takprosto.cc

Keď pasta uschne, zmyte ju vlažnou vodou a masírujte si pritom pokožku. Dostanete tak von aj posledné zvyšky kožných nečistôt.

Keď máte postihnuté miesto očistené, poriadne si po ňom prejdite kockami ľadu. Od pasty a soli vysušené póry sa vplyvom ľadu stiahnu a nezačnú sa v nich tak skoro tvoriť ďalšie uhry.

NOS4
takprosto.cc

Dokonale čistá pleť

Mentolová pasta a soľ sú najúčinnejšími zabijakmi čiernych bodiek. Zamilujete si ich použitie, pretože po prvom použití sami uvidíte ich perfektné účinky. Po uhroch a čiernych bodkách nebude ani stopa. Aby ste však rozumeli tomu, ako celý proces funguje a nekrútili neveriacky hlavou, je potrebné vedieť, že zubná pasta a predovšetkým mentol, ktorý obsahuje, otvára póry, vyťahuje z nich baktérie a vyťahuje maz. Účinky soli sú silne protizápalové, takže ako prírodné antibiotikum neexistuje nič lepšie ako zaručiť, že v postihnutých póroch sa nezačne tvoriť hnis. Účinky ľadu boli spomenuté už vyššie. Ľad póry naspäť stiahne a na chvíľu budete mať od čiernych bodiek pokoj.

NOShqdefault
prosto-mariya.ru

Kúru je najlepšie robiť ráno. Počas noci sa maz tvorí viac, preto ak chcete mať pleť čistú počas dňa, odporúčame si radšej o 10 minút privstať a kým budete čakať na zasušenie pasty, vypijete si rannú kávičku. Neľakajte sa, ak budete mať po odstránení zubnej pasty miesto začervenané. Zmizne to po pár minútach, je to len dôsledok chladivého efektu mentolu obsiahnutého v paste. Majiteľom suchej pokožky odporúčame po aplikácii použiť na postihnuté miesta hydratačný krém.

NOS80d38816b591d225043f6a47e148de95_cropped_740x460
cosmo.ru

Výsledok vás určite poteší, je osvedčený a aj my ho zbožňujeme.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc