Diéta Kate Middleton sa stala virálnou. Svoju postavu si udržiava vďaka týmto pravidlám

Nikoleta Kottešová

Foto: Instagram (life.of.a.duchess/catherine_mountbatten_windsor)

Kate Middleton má bezpochyby plné ruky práce. Od turné po krajinách až po účasť na rôznych spoločenských udalostiach. Vojvodkyňa z Cambridge aj vo svojich 40 rokoch a pracovnej vyťaženosti vyzerá rovnako krásne ako vo svadobný deň v roku 2011 a odvtedy porodila tri rozkošné deti, princa Georgea, princeznú Charlotte a princa Louisa.

Článok pokračuje pod videom ↓

Aké je tajomstvo vojvodkyne, keďže stále vyzerá fit a sviežo?

Aj vy sa teda pýtate, ako sa vojvodkyňa neustále udržiava tak fit? Hoci Kate nič nepotvrdila, správy tvrdia, že pred svadbou s princom Williamom a po pôrode dodržiavala Dukanovu diétu, aby zhodila nejaké prebytočné kilogramy. Zistite s nami, čo to je!

Čo je Dukanova diéta?

Podľa portálu Times of India je Dukanova diéta spôsob stravovania, ktoré spopularizoval francúzsky praktický lekár Dr. Pierre Dukan v 70. rokoch minulého storočia. Tento diétny režim bol inšpirovaný jeho obéznym pacientom, ktorý tvrdil, že sa môže vzdať akéhokoľvek jedla, aby schudol, okrem mäsa, a preto ide o vysokobielkovinovú a nízkosacharidovú diétu, ktorá je rozdelená do štyroch fáz.

Foto: profimedia

Dukanova diéta má štyri fázy

Prvá fáza je útok: Táto fáza trvá od 2. do 5. dňa, je dovolené jesť neobmedzené množstvo  množstvo chudých bielkovín a nízkotučné jedlá. Na výber je až 68 jedál vrátane kuracieho mäsa, vajec a nízkotučného jogurtu.

Plavba: Fáza plavby trvá mesiac až 12 mesiacov. Zahŕňa striedavé jedenie chudého mäsa v jeden deň a neškrobovej zeleniny, ako je listová zelenina a uhorky v druhý deň.

Konsolidácia: Táto fáza je zameraná na udržanie už stratenej hmotnosti. Počas ďalších 5 dní za každé kilo stratené vo fázach 1 a 2 môžete mať neobmedzené množstvo chudých bielkovín a zeleniny, nejaké sacharidy a tuky. Vyžaduje si to aj 25 minút cvičenia denne.

Stabilizácia: Táto štvrtá, a zároveň posledná fáza slúži na udržiavanie, a pokračovanie v konsolidačnej fáze. Môžete jesť aj iné potraviny, pokial si udržíte váhu.

Nízkotučné vs. nízkosacharidové: Čo je lepšie na chudnutie?

Výhody dodržiavania Dukanovej diéty

Dukanova diéta uľahčuje rýchle chudnutie, čo môže byť pre niektorých ľudí skvelé. V tomto diétnom programe sa môžete vyhnúť problémom s počítaním kalórií alebo vážením jedla. Vďaka vysokému obsahu bielkovín budete sýti a nebudete hladovať. Tento typ diéty je skvelý pre tých, ktorí si chcú udržať svoju váhu.

Foto: TASR/AP

Každá minca má však dve strany. Niektoré z nevýhod tejto diéty sú, že prichádza s niekoľkými pravidlami, ktoré ľuďom sťažujú jej dlhodobé dodržiavanie. Keďže je to obmedzujúce, môžete mať nedostatok niektorých živín. Ľudia, ktorí sú obézni a majú nadváhu, si môžu všimnúť drastický úbytok hmotnosti, ale udržať si ju môže byť výzva.

Odporúčané potraviny

V priebehu rôznych fáz diéty máte dovolené jesť rôznorodé  druhy potravín.

Fáza útoku:                                                                                                                        

-Chudé mäso, kura, vajcia, ryby a mäkkýše, sója, tofu, seitan, beztukové mliečne výrobky ako tvaroh, mlieko, voda, 2 lyžice ovsených otrúb

Fáza plavby:

– Chudé mäso, kura, vajcia, ryby a mäkkýše, sója, tofu, seitan, beztukové mliečne výrobky ako tvaroh, mlieko, voda, 2 lyžice ovsených otrúb, eškrobová zelenina, ako je listová zelenina, koreňová zelenina, huby, 2 lyžice ovsených otrúb

Fáza konsolidácie:

– Jedna porcia ovocia, ako sú bobule, jablko, pomaranč, hruška, dva krajce celozrnného chleba, jedna porcia syra, 1-2 porcie škrobov týždenne, porcie mäsa 1-2 krát týždenne, 2 polievkové lyžice ovsených otrúb denne

Stabilizačná fáza:

– Neexistujú žiadne potraviny, ktoré sú zakázané, ale môžete sa držať pokynov pre fázu konsolidácie.

– Môžete pokračovať v jedení 2 polievkových lyžíc ovsených otrúb denne

– Buďte aktívnejší

Najnovšie články