Vlasy ako zo salónu! 7 tipov, vďaka ktorým vám vlasy budú rásť rýchlejšie, budú lesklejšie a silnejšie, a to už po 1 mesiaci

Banana

foto: Unsplash

Ktorá žena by nesnívala o lesklých, hustých a dlhých vlasoch? Zaručené tipy, akým veciam by ste sa mali pri starostlivosti o vlasy vyhnúť, vám dá i vaša kaderníčka a niektoré babské rady sme vám priniesli aj v predchádzajúcich článkoch. Čo však poviete na tie najlepšie prírodné masky, ktoré maximálne urýchlia rast vlasov? Žiadna chémia ani drahé prípravky z obchodov, len 100% sila prírody. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Výživné masky na vlasy sú skvelým spôsobom, ako vlasom dopriať potrebné látky, čím sa nám potom vlasy odvďačia leskom, zdravím a rýchlym rastom. Zhrnuli sme pre vás tie najlepšie tipy, čo môžete využiť ako masku na vlasy. Tú by ste si mali dopriať ideálne raz do týždňa so železnou pravidelnosťou. Masky pokojne striedajte, každá obsahuje iné zloženie potrebných látok.

Priemerne by mali vlasy narásť o 1,25 cm za mesiac. Toto číslo je však individuálne a spolu s vekom postupne klesá. Ani u poškodených vlasov to nemusí byť presne tak. Ak sa však o svoje vlasy staráte, pokojne môžete vypestovať aj 2 až 3 cm krásnych zdravých vlasov mesačne. Ak ste snívali o 10 cm každý mesiac, vedzte, že s realitou to nemá nič spoločné.

Aloe

pixabay.com

Ak doma pestujete túto rastlinu, ktorá je často všeliekom, robíte dobre. Vytlačte šťavu a dužinu z dvoch menších listov a vmasírujte si ju do pokožky hlavy. Nielenže ju prekrvíte, masážou stimulujete aj rast vlasov. Potom nechajte látky z aloe pôsobiť aspoň 2 hodiny (ideálne pokojne aj cez noc) a následne vlasy klasicky opláchnite.

Koňak

Kto by to bol povedal, že aj alkohol poslúži ako skvelá maska? Stačí zmiešať pohár koňaku s dvomi vajcami a olivovým olejom. Zmes vmasírujte do pokožky, rozotrite po celej dĺžke vlasov a nechajte hodinu pôsobiť. Potom si vlasy klasicky umyte vlažnou vodou.

Jablčný ocot

pixabay.com

Tento recept môžete využiť aj 2-krát do týždňa. Je skvelý aj pre ľudí, ktorých trápia lupiny alebo príliš mastné vlasy. Po klasickom umytí šampónom si vlasy neumývajte kondicionérom, ale nahraďte ho jablčným octom. Umyté vlasy ním opláchnite, vyžmýkajte a následne ich len krátko presušte fénom.

Vajcia

Na túto masku vám poslúžia bielky bohaté na proteíny. Dva bielky si vyšľahajte metličkou na sneh a ten potom naneste na jednotlivé pramene a na hlavu si nasaďte igelitovú tašku alebo si vlasy zabaľte do potravinárskej fólie. Potom si na hlavu dajte aj teplú čiapku a nechajte pôsobiť asi 40 minút. Následne vlasy vlažnou vodou opláchnite.

Horčicový prášok

publicdomainpictures.net

Zmiešajte 2 lyžice mletej horčice s dvoma lyžicami horúcej vody. Poriadne všetko rozmiešajte a následne pridajte jeden žĺtok, 2 lyžice lopúchového oleja a 2 lyžičky cukru. Všetko dôkladne premiešajte a potom votrite do vlasov. Vmasírujte do korienkov ale nezabudnite ani na poškodené končeky. Následne si vlasy zabaľte do igelitu na hodinu a potom vlasy opláchnite vlažnou vodou.

Škorica

Zmiešajte lyžičku škorice s lyžičkou medu a dobre škoricu rozmiešajte. Potom pridajte asi 100 až 150 ml olivového oleja (podľa dĺžky vlasov), ktorý najprv v hrnci mierne zahrejte. Všetko zamiešajte a masku nanášajte ideálne štetcom. Nechajte pôsobiť asi 15 minút a potom umyte šampónom a kondicionérom. Škorica prekrví pokožku a navyše znížite vypadávanie vlasov. O lesku, ktorý dosiahnete touto geniálnou maskou sa vám ani nesnívalo.

Citróny

pixabay.com

Šťava z jedného citróna je skvelá aj proti mastnote a vďaka nej budete mať vlasy žiarivo lesklé. Zmiešajte ju aj so šťavou z polovice cibule a primiešajte k nim lyžicu lopúchového oleja a jeden žĺtok. Zmes vymiešajte a zahrievajte vo vodnom kúpeli, kým nebude teplá. Potom naneste na celú dĺžku vlasov a nechajte hodinu pôsobiť. Potom si vlasy umyte vlažnou vodou.

sovkusom.ru

Najnovšie články