Už žiadna bolestivá procedúra u kozmetičky ani zbytočná chémia! Toto je skvelý trik ako sa zbaviť škaredých čiernych bodiek

Monizz

Ukladajú sa v rozšírených póroch, majú ich ľudia s mastnejšou pleťou a vedia poriadne potrápiť nielen zrkadlo, ale najmä nás. Nešťastné čierne bodky, ktoré sa neraz akoby zázrakom prehupnú do hnisavých pupienkov, môžu byť minulosťou a nemusíte na to vynakladať ani žiadne väčšie úsilie.

Článok pokračuje pod videom ↓
wikimedia.org

Bez chémie

Nečistoty na pokožke sú hlavnou príčinou zápalu, vzniku čiernych bodiek a množstva ďalších nedokonalostí spojených s nákupmi množstva kozmetiky, prípravkov a v najneskoršom štádiu už len stále silnejších mejkapov. Nebojte sa dámy, na to, aby ste čierne bodky a ďalšie starosti, ktoré sú ich následkom odstránili, nepotrebujte veľa. Stačí citrón a prášok do pečiva.

Aby ste sa čiernych bodiek a zapálených opuzdrených vačkov zbavili, potrebujete tvár vyčistiť buď mechanicky, alebo hĺbkovo. My máme recept, ako urobiť jedno aj druhé.

kosmetista.ru

Budete potrebovať:

1 ČL citrónovej šťavy

1 ČL prášku do pečiva

Obe zložky zmiešajte, aby sa vám vytvorila homogénna kašička alebo pasta. V konečnej fáze by mala hustotou pripomínať kyslú smotanu. Tvár si najprv dobre očistite a umyte teplou vodou, vyutierajte dosucha. Teplá voda pomôže otvoriť póry a tie sa tak následne lepšie prečistia. Zubnou kefkou alebo aplikačnou špongiou naneste zmes na tvár a najmä na problematické miesta. Nechajte 15 minút pôsobiť a potom opláchnite vlažnou vodou. Masku nikdy nezmývajte horúcou vodou, ide o účinky citrónu, ktoré by vás v tejto kombinácii s teplou vodou mohli nepekne podráždiť. V žiadnom prípade si zmes na tvár nedávajte ak na nej máte čerstvé rany, po citróne by vás mohli veľmi štípať.

pixabay.com

Ak budete masku používať pravidelne, upchaté póry sa postupom času celkom prečistia a potreba čistiť ich bude čoraz zriedkavejšia. To však neznamená, že sa ich zbavíte navždy. Ak chcete byť krásna, o svoju pleť sa musíte starať celý život. Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Zistite podľa tabuľky svoju ideálnu hmotnosť. Možno by ste vôbec nemali držať diéty, ale skôr naopak, priberať

zdroj: babskeveci.sk (M)