Skvelý trik na suché ruky! Riadi sa ním aj známa herečka, používa ho pri upratovaní domácnosti

Kristína Hagarová

Foto: Profimedia

Všetci neustále upozorňujú na dôkladné umývanie rúk, ich dezinfikovanie a vo všeobecnosti správnu hygienu. Len málokto však už hovorí o tom, čo časté umývanie rúk antibakteriálnym mydlom a používanie rôznych gélov spôsobuje našej pokožke.

Ľudia, ktorí majú citlivejšiu pokožku posledné týždne naozaj trpia. Je jasné, že môžete kúpiť aj antibakteriálne mydlá, ktoré sú šetrné k pokožke, teraz ste však spokojní, keď nájdete v obchodoch akékoľvek mydlo. Ak vám však vaša pokožka dáva najavo, že jej používanie týchto mydiel nerobí dobre, jednoznačne by ste mali začať premýšľať nad tým, ako si ich ošetríte. Mať suché ruky však určite nie je nič príjemné.

Preventívne opatrenia

Základom je, aby sa vaše ruky vyhýbali všetkému, čo ich môže podráždiť. Snažte sa teda vymeniť mydlo, ktoré máte doma, za nejaké šetrnejšie, najlepšie na prírodnej báze. Následne na to počas upratovania a možno aj umývania riadu myslite na to, že by ste mali začať používať rukavice. Čistiace prostriedky môžu vašej poškodenej pokožke spôsobiť ešte väčšie škody, preto je dôležité, aby ste sa chránili.

Foto Profimedia

Hydratujte

Antibakteriálne gély a mydlá spôsobujú, že pokožka na rukách je veľmi vysušená. Práve preto by ste mali zvážiť, že začnete svoje ruky naozaj poriadne hydratovať. Krémujte vždy, keď je to možné, avšak jednoznačne si dávajte pozor na výber produktov, ktoré máte k dispozícii. Opäť je najlepšie, čo môžete spraviť, zvoliť krém na prírodnej báze, najlepšie nechtíkový, ktorý bude k vašej pokožke naozaj ohľaduplný.

Čo skutočne pomáha?

Pokiaľ chcete, aby sa vaše ruky naozaj vyliečili, je dôležité, aby ste si na ne dávali produkty na prírodnej báze.

  • Kokosový olej
  • Bambucké maslo

Oboje stačí len poriadne vmasírovať do rúk a nechať, aby sa poriadne vstrebali. Budú vám potom navyše krásne voňať.

Foto: unsplash

Trik od celebrít

So suchými rukami má problém aj obľúbená herečka Drew Barrymore. Tá na svojom Instagrame zverejnila video, kde opisuje, ako svoje ruky udržuje hebké a zdravé. Používa na to špeciálne masky na ruky s bambuckým maslom a prebiotickým ovosom. Aj vďaka tomu vyzerajú naozaj úžasne. Okrem toho si dáva pozor, aby svoju domácnosť upratovala len v rukaviciach a neničila si tak svoju pokožku.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Drew Barrymore (@drewbarrymore),

Domáca maska na ruky

Foto: Profimedia

Masku na ruky si môžete pokojne vyrobiť aj doma. Postačia vám na to bežné suroviny a nemusíte sa báť, že tam bude niečo, čo by vám mohlo uškodiť.

POTREBUJETE

  • vajíčko
  • med
  • kokosový olej
  • rukavice

POSTUP

Kokosový olej si roztopte a všetko spolu premiešajte. Masku si natrite na ruky a dajte ich na niekoľko minút do rukavíc. Potom už len opláchnite a uvidíte, že budú naozaj krásne hebké.

0
Komentovať