7 trikov od profesionálov, ktoré vám dopomôžu k tomu, aby ste vyzerali minimálne o 10 rokov mladšie

Lucia Mužlová

Len ťažko by ste hľadali ženu, ktorá nechce ostať mladá a atraktívna tak dlho, ako je to len možné. Vrásky a ďalšie zmeny však neznamenajú, že krása je pre nás ženy minulosťou. My sme si celkom istí, že ženám to pristane v každom veku. Pozrite sa, ako môžete zdôrazniť a objaviť svoju prirodzenú krásu a ako nenápadne odviesť pozornosť od drobných vrások.

Podklad

makeup1
brightside.me

Pre zrelé ženy je dôležité používať bázy, ktoré sú rozjasňujúce a vyhladzujúce. Takéto podkladové bázy vypĺňajú vrásky jemnými trblietavými časticami, ktoré vizuálne vyhladia štruktúru pleti. Samozrejme jemne tonizujú a zjednocujú pleť.

Make-up

makeup2
brightside.me

Na zrelšiu pleť sú veľmi vhodné BB, prípadne CC, či DD krémy, ktoré majú okrem krycej aj mnoho iných funkcií. Najlepšie je, ak zvolíte odtieň médium, strednú hustotu produktu, aby ste zabránili efektu masky. Cieľom je predsa vyhladiť jemné vrásky, zjednotiť pleť, schovať drobné nedostatky a dodať pokožke jemnú saténovú textúru.

Obočie

makeup3
brightside.me

Krásny a presný tvar obočia je veľmi dôležitá záležitosť. Obočie dodáva vašej tvári výraz a taktiež celkovo odpútava pozornosť od vrások okolo očí. Dôležité je zvoliť správny tvar a farbu, čo opticky oči otvorí a vy budete pôsobiť sviežo. Snažte sa vyhnúť sýtej čiernej a šedej farbe. Vhodnejšie je použiť teplejšie, prípadne studenšie odtiene (podľa typu pleti), pretože len vtedy dosiahnete mladistvý vzhľad.

Linka nad riasami

makeup4
brightside.me

Vezmite si ostrú ceruzku a vykreslite tenkú čiernu alebo tmavohnedú linku priamo nad hornými riasami. Nemalo by sa však jednať o klasickú linku so zobáčikom, ale len o tenkú čiaru zakamuflovanú pri riasach. Takáto nenápadná linka dodáva hĺbku vzhľadu a rovnako aj výraz. Čo je ešte lepšie, vaše mihalnice budú pôsobiť hustejšie.

Tieňovanie

makeup6
brightside.me

Najjednoduchšie a najdostupnejšie je používanie teplých a studených hnedých, béžových a zlatých odtieňov, ktoré dámam v zrelšom veku lichotia najviac. Začnite tak, že do kútiku oka aplikujete svetlejšie tiene a smerom do von budete postupne tieň stmavovať. Použiť môžete tiež broskyňové odtiene, prípadne perleťové, ružové či fialové. Na vonkajšiu stranu viečka skúste aplikovať čokoládovú, prípadne sivé odtiene s hnedým alebo fialovým podtónom. Takto sa vyhnete efektu padnutého viečka. Nezabúdajte tieňovať aj pleť. Dôraz kladieme na lícne kosti.

Neodolateľné pery

makeup7
brightside.me

Aby pery vydržali čo najdlhšie krásne, začnite vždy kontúrkou. Ceruzka na pery je v podstate 2 v 1. Nielenže vykreslíte kontúry pier, no navyše ich môžete rovno aj vyplniť. Ak sa vám páčia lesklé pery, prejdite ich ešte leskom na pery. Ak preferujete matné pery, nechajte ich len vykreslené ceruzkou.

Pozrite sa na celkový výsledok. Táto žena skutočne omladla o pár rokov, a to len vďaka tomu, že vyzdvihla svoje prednosti a zvýraznila to, čo zvýrazniť treba.

makeup8
brightside.me

Myslím si, že aj ženy v zrelšom veku môžu pokojne používať make-up. Nehovorím, že majú zo seba urobiť zrazu dvadsiatničky, no jemná farba na líčkach, zvýraznené oči a pery ešte žiadne žene na kráse neubrali. Aj keď už nemáte 20 rokov, neznamená to, že sa tak vnútorne nemôžete cítiť. Verím, že takáto zmena by potešila každú ženu. Uvidíte, že sa budete cítiť istejšie a lepšie.

Pozri tiež: Moje obočie nemalo pekný tvar a nevedela som, ako ho správne upraviť. Vďaka týmto tipom sa cítim sebavedome a úprava obočia mi trvá pár sekúnd

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me

Najnovšie články