Mala som veľmi mastné vlasy, ktoré som si musela umývať každý deň. Potom mi moja kaderníčka dala tieto rady a vlasy mi stačí umyť 2-krát do týždňa

Mary

Krásne zdravé a silné vlasy chce mať každá žena. Sú predsa korunou krásy. Mnoho žien si však neuvedomuje, že cesta ku krásnym vlasom začína pri každodennej starostlivosti. Základ pre zdravé vlasy tvorí práve umývanie vlasov, ktorému nie všetky ženy prikladajú veľkú vážnosť. Je to však chyba. Keď máte vlasy veľmi mastné, alebo naopak, suché, mali by ste dbať na to, ako si vlasy umývate, češete, ale aj aké produkty na vaše vlasy používate.

Článok pokračuje pod videom ↓
vlasy 1
pixabay.com

Mastné alebo suché vlasy sú často sprevádzané tvorbou lupín či podráždenej pokožky. Keď už sú lupiny na svete, vieme sa ich len ťažko zbaviť a až v tejto fáze sa snažíme nájsť pomoc odborníka. Ak sa však tomu chcete vyhnúť, skúste do každodennej starostlivosti o vaše vlasy pridať aj tieto činnosti.

Ako zabrániť rýchlemu masteniu vlasov?

vlasy 2
thegloss.com

# Či už máte dlhé alebo krátke vlasy, umývanie a celkové čistenie vlasov je najdôležitejšia a základná činnosť pri dobrej starostlivosti o vlasy. Umývaním vlasov sa odstraňujú všetky nečistoty, maz a zároveň aj pot, ale pri častom umývaní dochádza k zvýšeniu činnosti mazových a potných žliaz, čo spôsobuje neprirodzené premastenie vlasov.

vlasy 3
pinterest.com

# Ak máte aj vy problém s mastnými vlasmi a musíte si ich umývať každý deň, skúste na miesto klasickej procedúry použiť suchý šampón. Nielenže vlasy skvele vyčistí, zároveň im aj dodá objem a vy tak ušetríte kopec času.

vlasy 4
dailytimes.co

# Pri umývaní myslite na jeden dôležitý fakt – vlasy si umývajte vždy dvakrát. Pri prvom nanesení a rozmasírovaní šampónu si umyjete všetky hrubé nečistoty ako sú napríklad prach a maz. Pri druhom umývaní sa dostanete hlbšie do pokožky a lepšie z nej odstránite prebytočný pot a nečistoty, ktoré sa zachytili na pokožke a sú voľným okom neviditeľné.

# Teplota vody pri umývaní vlasov je taktiež veľmi dôležitá. Ak sa radi sprchujete či kúpete v horúcej vode, nepoužívajte ju aj na vlasy. Vlasom prospieva skôr vlažná ako horúca voda. Príliš vysoká teplota vody totiž podporuje aktivitu mazových a potných žliaz, čím sa vlasy viacej premasťujú a tvoria sa lupiny.

vlasy 5
health.com

# Časté dotýkanie vlasov je jednou z najväčších chýb, ktoré robí snáď každá z nás. Aj keď to robíme bez toho aby sme si to uvedomovali, veľmi vlasom škodíme. Vyskúšajte nosiť zložitejšie účesy, aby ste zamedzili častému dotýkaniu vlasov. Skvelou alternatívou sú napríklad zapletané copy.

vlasy 6
glaminati.com

# Laky, gély či tužidlá sa stali v dnešnej dobe veľkými pomocníkmi pri tvorení takmer každodenného účesu a nájdeme ich už takmer v každej domácnosti.

Nevýhodou týchto produktov však je, že prispievajú k zvýšenému premasteniu pokožky hlavy. Tu platí, že menej je viac. Skúste dať týmto produktom aspoň raz za čas stop.

vlasy 7
instyle.com

# Výber kozmetiky je pri mastných vlasoch taktiež veľmi dôležitý. Zamerajte sa najmä na produkty, ktoré sú špeciálne vyvinuté pre mastné vlasy. Vyskúšajte používať produkty, kde sa nachádzajú extrakty z rôznych bylín, napríklad žihľavy, mäty alebo medovky. Ak si nie ste istí čo presne je pre vaše vlasy vhodné, poraďte sa s vašim kaderníkom.

vlasy 8
ytalanda.com

# Skvelou alternatívou pre mastné vlasy sú aj bylinné oplachy, ktoré si viete pripraviť v pohodlí domova bez toho, aby ste museli navštíviť salón krásy. Vyskúšajte použiť žihľavu a alebo medovku. Dajte si zovrieť 300 ml vody, do ktorej dajte 50 g byliniek. Nechajte vylúhovať aspoň 10 minút a po klasickom umytí vlasov šampónom si touto zmesou opláchnite vlasy, bez ďalšieho umývania.

vlasy 9
joanmorais.com

# Nevyvážená strava dokáže vyvolať zvýšenú tvorbu mazu na vlasovej pokožke. Ak obľubujete vyprážané či slané jedlá, mali by ste ich obmedziť. Tak ako strava vplýva na vnútorné orgány, tak isto vplýva aj na celú našu pokožku a vlasy.

vlasy 10
pixabay.com

Ak máte aj vy problém s mastnými vlasmi, určite vyskúšajte aspoň jednu z týchto rád a sami uvidíte ako rýchlo sa celková kvalita vašich vlasov zmení k lepšiemu. Aké triky proti masteniu vlasov používate vy? Dajte nám o nich vedieť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), takprosto.cc