Nosíte make-up? Toto sa stane s vaším telom ak prestanete

Lucia Mužlová

higherperspectives.com

Jedna odvážna žena prestala pred dvomi rokmi nosiť make-up a taktiež sa prestala líčiť. Neurobila to pre nejaký vyšší cieľ, len jednoducho cítila, že to už k životu nepotrebuje. Nechcela viac svoje nedokonalosti skrývať pod veľkou vrstvou make-upu a nechcela, aby si ľudia mysleli, že je krajšia len preto, že sa maľuje. Tento článok nemá uraziť ženy, ktoré sa denne líčia, veď predsa len, patrím k nim aj ja. Tu je však pár dôvodov, prečo by ste s tým mali skončiť.

Článok pokračuje pod videom ↓
bezmakeupu2
pinterest.com

Nová štúdia vedcov sa zamerala na to, čo sa stane s ľudským, predovšetkým so ženským telom, keď prestanete používať rôzne kozmetické prípravky, šampóny, mydlá a mnoho ďalších rôznych produktov určených na osobnú starostlivosť. Výsledkom je, že v tele sa výrazne znížilo percento chemikálií, ako napr. parebénov, silikónov, sulfátov a mnohých ďalších. Vedeli ste, že tieto látky môžu priamo zasahovať do vašeho endokrinného systému? Dievčatá v tínedžerskom veku môžu mať dokonca problém s vývojom, pretože výskumy ukazujú, že používajú oveľa viac produktov za deň, ako priemerná dospelá žena.

Nemyslíte si, že je to spôsobené dobou, v ktorej momentálne žijeme? Mladé dievčatá sledujú nádherné módne blogerky, poprípade hviezdy youtube scény a mnohokrát sa chcú svojim idolom aj podobať. Keď blogerka odporučí nejaký produkt, okamžite je v drogériách vypredaný. Toto môžem potvrdiť aj z vlastnej skúsenosti. Tiež sa občas pozriem na inšpiratívne videá, potom „bežím“ do obchodu, no nikde daný produkt nemôžem nájsť. Pani predavačka mi len oznámi, že tam bola skupina mladých dievčat a vykúpila polovicu drogérie. Určite to stojí za zamyslenie a možno by pomohol aj nevinný rozhovor. Nemyslím si, že je prirodzené, aby sa 11 alebo 12-ročné dievčatá každý deň líčili. Najhoršie je, že nalíčené chodia aj oveľa mladšie slečny.

bezmakeupu7
fashionlady.in

Vráťme sa ale späť k našej odvážnej žene, ktorá už dva roky nenosí na pleti absolútne žiadne „šminky“. Možno aj vás presvedčia nasledujúce dôvody.

Vaša pokožka sa vám poďakuje

bezmakeupu3
familyshare.com

Väčšina make-upov, očných tieňov, fixátorov, púdrov, rúžov a ostatných produktov obsahuje niektoré škodlivé látky. Kozmetické výrobky nie sú vystavené rovnaký kontrolám ako potraviny či lieky, a to znamená, že je to hlavne na zodpovednosti daného výrobcu, ktorý rozhoduje, z čoho sa daný produkt bude skladať. Dlhodobým nosením môžu na koži vznikať pigmentové škvrny, upchávajú sa vám póry, môžu vznikať akné a rôzne alergické reakcie.

Naučíte sa milovať svoje nedostatky

bezmakeupu1
lifehack.org

Objaviť svoje nedostatky, to je tá najväčšia výzva pre každého človeka. Spočiatku sa bez make-upu môžete cítiť zle. Veď ste predsa všetko skrývali za vrstvu korektoru. Teraz vaše nedokonalosti uvidí každý. Chcete ale vedieť tajomstvo? Nikto vlastne nevenuje pozornosť vašim drobným nedokonalostiam. Nikto vám nezráta všetky pehy na nose ani sa nebude smiať vašim jemným kruhom pod očami.

Zmierite sa sami so sebou

Mnoho mojich kamarátok tvrdí, že sa s make-upom cíti oveľa krajšie. Nemalo by to tak byť. Nemyslím si, že je to správne. Už aj známe celebrity sa na titulných stranách časopisov objavujú bez make-upu a dokonca aj bez retuše. Nikto by vás nemal súdiť na základe vášho výzoru. Taký človek vám za to nestojí. Nemali by ste sa meniť len preto, že niekto iný má inú predstavu o tom, čo je krásne. Vzdať sa make-upu znamená priblížiť sa k svojej prirodzenosti o krok bližšie a obraz tela sa razom stane obrazom vašej duše.

bezmakeupu4
dailymail.co.uk

Riasenka a výrazný rúž vám môžu dodať sebavedomie. Dokedy ale? Nie je to potom len o kupovaní ďalších a ďalších skvelých produktov, ktoré vás omladia o 20 rokov, pričom vždy na sebe budete vidieť nejaké nedokonalosti? Nehovorím, že by ste sa make-upu mali vzdať aj vy, no skúste si ho na niektoré príležitosti odoprieť. Naozaj sa potrebujete kompletne nalíčiť keď idete niekam na nákup? Mnohokrát od žien počujem vetu: „Nenalíčená vyzerám hrozne a bez riasenky a make-upu nevyjdem ani z domu“. Vyžaduje si to naozaj táto doba alebo sme si len zvykli na to, že sme závislí od toho, ako nás vidia ostatní? Určite to stojí za zamyslenie.

Ako ste na tom s make-upom vy, milé dámy? Líčite sa každý deň alebo doprajete svojej pleti na pár dní oddych od všetkých kozmetických produktov? Zapojili by ste sa do takejto výzvy bez make-upu? Podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), higherperspectives.com, lifehack.org

 

Najnovšie články