Viete, aký význam má biely polmesiac na vašich nechtoch? Je dôležitejší, ako ste si mysleli

Lucia Mužlová

Naše nechty neslúžia len na perfektnú manikúru a na to, aby sme farby lakov ladili k tomu, čo si obliekame. Sú veľmi dôležitou súčasťou nášho tela, pretože vďaka nim môžeme zistiť a spozorovať mnohé príznaky chorôb. Nebojte sa, nechcem vás vystrašiť. Určite ste si už všimli biele polmesiace pri nechtovom lôžku. Jedná sa o najcitlivejšiu oblasť nechta, ktorú by ste mali vždy chrániť pred možný poškodením.

Článok pokračuje pod videom ↓

Hovorím o tomto belavom polmesiaci. Je to veľmi citlivé miesto, a preto mu treba venovať extra pozornosť.

lunula1
jocee.jp

Biele lôžko sa nazýva „lunula“, čo v latinčine znamená malý mesiac.

lunula2
newnaildesigns.com

V prípade, že sa poškodí lunula, poškodí sa aj celý necht a je to trvalá deformácia. Ak ste mali nejaký úraz, nebojte sa. Ak sa nepoškodila táto oblasť, všetko by sa malo v poriadku doliečiť.

lunula3
epta.club

Najviac bielej môžete pozorovať práve na palcoch a najmenej zase na malíčkoch. Ak je lunula slabo viditeľná, môže to byť kvôli tomu, že máte v tejto oblasti silnejšiu a hrubšiu vrstvu nechtu, ktorá polmesiac prekrýva.

lunula4
supertastyrecipes.com

Lunula tiež môže veľa povedať o vašom zdravotnom stave. Podľa čínskej alternatívnej medicíny, nedostatok bielej lunuly naznačuje anémiu alebo podvýživu, zatiaľ čo bledo modrá farba naznačuje možný diabetes.

lunula5
healthypanacea.com

Červenkasté fliačiky môžu indikovať kardiovaskulárne ochorenie. Nedostatok lunuly, alebo teda keď je táto vrstva veľmi úzka a veľmi slabo viditeľná, môže znamenať, že máte problémy s trávením, a že sa vo vašom tele nachádza veľa toxínov.

lunula6
achilles-centre.org

zdroj: wittyfeed.com

Najnovšie články