11 vecí, ktoré pred nami zatajuje kozmetický priemysel: bod číslo 7 ma šokoval najviac! V podprsenke by ste nikdy nemali…

katka

Veľa z nás, hlavne žien, robí v starostlivosti o svoj vzhľad jednu veľkú chybu. Ignorujeme prevenciu a začíname problémy ako napríklad vrásky, ochabnutú pokožku a mnoho iných riešiť až vtedy, keď ich máme, čo je už dosť neskoro. Viac pozornosti by sme mali sami sebe venovať už od veku 25 rokov, aby sme svoju pokožku udržali sviežu, mladistvú a zdravú čo najdlhšie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Mnohokrát závidíme celebritám ich vzhľad, pretože aj keď im ťahá na 50-tku, vyzerajú o 10 až 15 rokov mladšie. Samozrejme, že je pre ne starostlivosť o svoj vzhľad priorita číslo jedna a my nikdy nebudeme mať toľko času a prostriedkov ako oni, ale to neznamená, že neexistujú dostupné pravidlá a triky, ktorých by sa mala držať každá z nás.

Nepodceňujte slnečné žiarenie

pexels.com

Mamie McDonald, kozmetický odborník, ktorý pracoval pre Madonnu hovorí, že môžete pre svoju pokožku robiť všetko možné aj nemožné, ale ak sa nebudete chrániť pred UV žiarením, bude to úplne zbytočné. Používanie kvalitného opaľovacieho krému by malo byť pre vás pravidlom, ktoré sa jednoducho neporušuje. Mali by ste siahnuť po krémoch s minimálne 30 SPF ochranným faktorom. V žiadnom prípade si takýto krém nezamieňajte s kokosovým alebo iným olejom. Vďaka nemu vás možno krajšie opáli, ale v skutočnosti svoju pokožku vystavujete vysokému riziku. 

Pokožku nevysúšajte, ak máte zápal

pixabay.com

Mnoho krémov a sér určených na čistenie a ošetrenie pleti obsahujú benzoyl peroxid, ktorý vysušuje pokožku. Tá po vysušení začne tvoriť nadmerné množstvo prirodzeného mazu a problém sa tým len zhorší. Dr. Harold Lancer odporúča peeling, ktorý obsahuje kyselinu salycilovú alebo kyselinu mliečnu. Tiež odporúča čistiace masky s obsahom ílu. 

Krk je dôležitý

Veľa z nás robí jednu zásadnú chybu. Venujeme perfektnú starostlivosť našej tvári, ale na krk zabúdame a popri tom je to miesto, ktoré náš vek prezradí ako prvé. Na krku je veľmi jemná pokožka tak isto ako na tvári, a preto si vyžaduje rovnakú starostlivosť.

Pomocník v podobe kocky ľadu

pixabay.com

Dermatologička Dr. Ava Shamban odporúča kocku ľadu ako výborný spôsob na premasírovanie a prekrvenie pokožky. Určite poznáte rady, aby ste si napríklad pri sprche alebo umývaní vlasov na záver pustili studenú vodu. To isté platí aj pre pokožku tváre. Kocka ľadu je naozaj malý zázrak. Jej pôsobením stimulujete krvný obeh a vaša pleť bude po takejto masáži žiarivá a svieža.

Dbajte na správne uschovanie kozmetických pomôcok

pixabay.com

Buďte veľmi pozorné pri uskladnení pleťových krémov a iných kozmetických doplnkov. Prevažná väčšina z nás chce mať všetko po ruke a automaticky našu kozmetiku skladujeme v kúpeľni, kde je vlhko a teplo. Krémy vám ale oveľa dlhšie vydržia, ak ich dáte do chladničky alebo na iné chladné, no suché miesto. Tiež sa vyhnite tomu, aby boli fľaštičky a tégliky vystavené priamemu slnečnému žiareniu.

Udržujte všetko, s čím prichádza vaša pleť do kontaktu, čisté

pixabay.com

To, že by sme sa nemali dotýkať tváre špinavými rukami, nás učili už naše mamy. No dbáte aj na zvyšok? Obliečky na vankúš a uteráky by mali byť vždy čisté a vymenené, pretože aj týmto spôsobom si môžeme na tvár zaniesť infekciu či nečistoty. Raz za čas poriadne vyčisťte aj svoj mobil, pretože aj keď si to mnohokrát neuvedomujeme, je to jeden z predmetov, s ktorým prichádza pokožka našej tváre do kontaktu veľmi často.

Vyhnite sa čisteniu tváre hubkami a špongiami

pixabay.com

Christie Kidd, špecialista na starostlivosť o pleť hovorí, že by sme sa mali vyhnúť čisteniu pleti inými predmetmi, špeciálne hubkami a špongiami, a to hlavne v prípade, ak máme problém s akné alebo so zápalmi. Týmto spôsobom si totiž pokožku len rozdráždime a prenesieme si infekciu či zápal na ďalšie miesta. Akákoľvek pokožka potrebuje dôkladné, no šetrné ošetrenie či očistenie. V prípade problémov so zápalmi použite len vodu bez mydla a prípravky špeciálne určené na pomoc pri akné či zápalových procesoch.

Doprajte si masáž tváre

staticflickr.com

Ole Henriksen odporúča lymfodrenážnu masáž tváre ako účinný prostriedok v boji proti kruhom pod očami. Táto procedúra stimuluje lymfatický tok, pokožka sa vypne a tmavé kruhy pod očami sa stanú minulosťou. Môžete si ju pokojne robiť aj doma. Táto masáž nie je zložitá a ušetríte tým čas aj peniaze.

Starajte sa o svoje ruky

pixabay.com

Vaše ruky sú taktiež veľmi jemné a citlivé. Mali by ste im venovať minimálne rovnakú starostlivosť ako pokožke na tvári či krku. Pri domácich prácach používajte rukavice a pravidelne svoje ruky hydratujte vhodným a kvalitným krémom. Môžete použiť krémy proti starnutiu na ruky. Tiež ich nezabudnite chrániť pred slnkom.

Čistite svoju pokožku dôkladne

pixabay.com

Dermatologička Debra Jaliman poukazuje na to, že by ste nikdy nemali ísť spať bez toho, aby ste si dôkladne odlíčili tvár. Ak to robíte, prestaňte s tým. V noci naša pokožka potrebuje dýchať a regenerovať a tým, že je doslova zanesená make-upom, jej to neumožníme. Potom sa nám upchávajú póry a vznikajú zápalové procesy. Aj v prípade, že ste nepoužila make-up, pokožku si vyčisťte, pretože cez deň sa vám na nej usadilo mnoho nečistôt, ktoré majú v konečnom dôsledku taký istý dopad na pokožku ako neodstránený make-up.

Nespite s podprsenkou

brightside.me

Ak sa vám občas stane, že zaspíte s podprsenkou, nerobte to. Podprsenka obmedzuje krvný obeh a môže vám spôsobiť naozaj vážne zdravotné problémy. Taktiež dráždi kožu, spôsobuje tmavnutie pokožky na miestach, kde ku nej najviac prilieha a je samozrejme nepohodlná.

Pozri aj: TEST: Vyberte si pierko, ktoré vás zaujme najviac a prečítajte si, čo o vás tento výber prezrádza

zdroj: babskeveci.sk, (Katka), brightside.me