Dlho som nosila gélové nechty, no keď som s nimi skončila, moje nechty boli v katastrofálnom stave. Pomohlo mi až toto!

Lucia Mužlová

Na to, aby sme boli krásne, uchyľujeme sa k rôznym kozmetickým i nekozmetickým vylepšovákom. Do tejto kategórie môžeme zaradiť aj gélové nechty. Či už ich chceme mať dlhé a pevné, alebo chceme upútať pozornosť, vyberá si to svoju daň. Gélové nechty a laky síce vydržia pomerne dlho, no na nechtoch nám z dlhodobého hľadiska vedia urobiť poriadnu katastrofu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Všetko má teda svoje za a proti. Ak ste sa rozhodli na chvíľu „zhodiť“ gélovú vrstvu, vaše nechty asi nebudú v tej najlepšej kondícii. Dokonca môžete mať poškodenú vrchnú vrstvu nechtu, prípadne okolie polmesiačika. Pre nechty je to predsa len stres a záťaž.

Dnes si preto ukážeme 4 skvelé spôsoby, ktoré vaše nechty posilnia a urýchlia aj ich rast, ktorý je po gélových nechtoch podstatne spomalený.

Olivový olej

olive-oil-968657_960_720
pixabay.com

Olej si nalejeme do menšej misky a ponoríme do nej nechty na nejakých 10 až 15 minút. Ja osobne si robím olivový zábal aj na noc. Pripravím si rukavice na farbenie vlasov, naolejujem si ruky a hlavne nechty a v tomto zábale nejako prespím noc. Nie je to nič, čo by som vyhľadávala každý deň, no fakt to zaberá. Olivový olej posilňuje nechtové platničky, pokožku rúk a pomáha aj pri zápaloch a záderoch.

Citrónová šťava

lemons-2252560_960_720
pixabay.com

Dajte si záležať na tom, aby ste použili naozaj citrónovú šťavu a nie nejaký extrakt z fľaštičky a podobne. Citrón vytlačíme a tiež si ruky a nechty namočíme do misky. Dajte si však pozor na zádery a obhryzenú kožičku. Vtedy to môže naozaj nepríjemne štípať.

Maska z lesného ovocia

berries-1546125_960_720
pixabay.com

Na túto masku môžete použiť akékoľvek lesné ovocie, najlepšie je však to bobuľovité. Ovocie rozmixujte na kašu pomocou vidličky a naneste na nechty. Zabaľte si ruky do igelitovej fólie a nechajte pôsobiť 20 minút. Následne masku umyte.

Soľný kúpeľ

himalayan-salt-2199823_960_720
pixabay.com

Nechty najlepšie obnovuje morská soľ. Pripravte si teda soľný roztok, na ktorý zmiešajte 100 ml vody a 3 lyžice morskej soli. Pridať môžete aj pár kvapiek esenciálneho oleja. Prsty a nechty si namočíme na 15 minút, následne opláchneme a natrieme hydratačným krémom.

Nebudeme si klamať. Gélové nechty poškodzujú nechty, o tom žiadna. Dôležité však je, akú manikérku si nájdete. Niekedy nie je na škodu si za kvalitu priplatiť a nerobiť zo seba pokusného králika. Čo určite neodporúčame, je robiť si gélové nechty sama, na základe informácií z internetu so základnou sadou, ktorá je veľmi lacná. Ak predsa len preferujete gélové nechty, zverte sa do rúk odborníčky. A to hovorím z vlastnej, zlej skúsenosti, vďaka ktorej mám nechty v oveľa horšej kvalite snáď doživotne.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc