Dlho ma trápili tmavé kruhy pod očami a unavená pokožka. Potom mi kamarátka poradila tieto skvelé triky a po kruhoch už niet ani stopy

Mary

Ešte keď som bola malé dieťa, sledovala som svoju babičku, čo robí so šupami z uhoriek. Potierala si nimi tvár, krk, dekolt a nakoniec si priložila dva krúžky odkrojenej uhorky na oči. Všetko som po nej do detailov opakovala, ale až o niekoľko rokov neskôr som prišla na to, prečo túto procedúru robila. Bolo to preto, aby bola jej pleť neustále hydratovaná, vyživená, a aby zmiernila opuch očí a sýtosť tmavých kruhov. 

Článok pokračuje pod videom ↓
oči 1
sovkusom.ru

V tej dobe totiž povolanie kozmetička ešte nebolo príliš populárne a taktiež neexistoval botox či rôzne profesionálne produkty, ktoré dnes nájdeme už v každom obchode. Preto sa ženy uchyľovali k domácim prostriedkom na omladenie a celkovú starostlivosť o pleť.

Ako sa starať o okolie očí ?

Prinášame vám niekoľko overených trikov ako sa zbaviť tmavých kruhov pod očami. Určite ich vyskúšajte, tieto triky sú nielenže veľmi jednoduché, ale zároveň aj lacné. Nemusíte sa preto báť, že na staroslivosť  miniete niekoľko desiatok eur.

oči 2
sovkusom.ru

#Zemiaky

Surové zemiaky pôsobia na našu pleť priam famózne. Zosvetlenie a hydratačný účinok sú funkcie, ktoré vám práve zemiaky ponúkajú. Nakrájané plátky zemiakov sa ľahko popasujú aj s tmavými kruhmi pod očami, ale zároveň aj prvými jemnými vráskami. Použitie zemiakov je veľmi jednoduché a určite si naň nájdete čas možno aj každý deň. Zemiaky nakrájajte na plátky s hrúbkou asi 1,5 cm. Vložte ich do chladničky aspoň na 10 minút, vyberte a potom len položte na oči a nechajte pôsobiť 15 minút.

oči 3
sovkusom.ru

#Zelený čaj 

Zelený čaj napomáha odstrániť z nášho tela všetky prebytočné tekutiny, čím sa zároveň zbavíte aj opuchov pod očami. Pokúste sa vypiť dve šálky zeleného čaju každý deň a sami uvidíte, ako sa začne vaša pleť meniť. Použité čajové vrecúška však nevyhadzujte. Nechajte ich vychladnúť, večer si ich priložte na oči a máte skvelý obklad na unavené oči.

oči 4
sovkusom.ru

#Jablká 

Jablká majú priaznivé účinky na naše telo nielen pri konzumácií, ale aj po použití masky na vlasy či na pleť. Trikrát týždenne si naneste na tvár a pleť okolo očí zmes zo studených strúhaných jabĺk a ovsených vločiek. Masku potom stačí nechať pôsobiť 15 minút a následne tvár umyť studenou vodou.

oči 5
echants.com

#Kravské alebo kozie mlieko 

Ak potrebujete vašim očiam rýchlo dodať svieži vzhľad, pomôže vám tento skvelý jednoduchý trik. Pripravte si dva vatové tampóniky, ktoré namočíte do studeného mlieka a umiestnite ich na oči. Nechajte pôsobiť 15 minút. Mlieko hydratuje a vyživuje pokožku omnoho lepšie ako drahé krémy.

oči 6
stylecraze.com

Pokožka okolo očí je veľmi jemná a ako sme si určite už všetci všimli, potrebuje aj špeciálnu starostlivosť, ktorá sa nezaobíde bez šetrného zaobchádzania. Kruhy pod očami sa vyskytujú najmä keď máme málo spánku, trpíme bolesťami alebo sme chorí. Mali by ste preto dbať na dobrý spánok a celkovú životosprávu.

oči 7
sovkusom.ru

Používanie prírodných prostriedkov na tvár je naozaj veľmi jednoduché a hlavne časovo nenáročné. Okrem iného takmer každý z uvedených produktov máte vždy doma. Nájdite si čas aspoň na jeden z týchto trikov a sami uvidíte, ako rýchlo budú tmavé kruhy pod očami miznúť. Aké domáce triky používate vy? Dajte nám o nich vedieť.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), sovkusom.ru