Horčica s cukrom robí zázraky! Vďaka tejto kúre budete mať husté vlasy, ktoré budú oveľa rýchlejšie rásť

Lucia Mužlová

takprosto.cc

Vo východných kultúrach už dlho vedia, že horčičné semienko je vynikajúcim stimulantom pre rast vlasov. Okrem toho, že absorbuje prebytočnú mastnotu, zlepšuje aj krvný obeh a reguluje mazové žľazy, ktoré sa nachádzajú na pokožke hlavy.

Článok pokračuje pod videom ↓
horcica1
takprosto.cc

Avšak každá zložka musí byť rozumne použitá, aby nedochádzalo k vysušeniu vlasovej pokožky, a aby neprišli na rad lupiny a lámanie vlasov. Ak máte sklon k alergiám alebo ak máte citlivú pokožku hlavy, je potrebné s horčicou naozaj postupovať opatrne. V tomto prípade je lepšie horčičné semienko pridať do olivového alebo mandľového oleja, žĺtka, či do bieleho jogurtu.

Recept na masku s horčicou

Budete potrebovať:

2 lyžice horčičného semienka v prášku

2 lyžice teplej vody

1 žĺtok

2 lyžice olivového oleja

1 lyžička cukru

Postup:

horcica2
takprosto.cc

V miske si zmiešame všetky ingrediencie a vznikne nám hladká kašička. Ak nemáte radi vôňu žĺtka, resp. vajíčka, môžete ho vynechať. Vajíčka ale nahraďte medom, cukor vynechajte.

Masku aplikujte tak, že si budete jednotlivé pramene vlasov rozdeľovať a pomocou štetca na farbenie vlasov kašičku rozotrete do korienkov vlasov. Zároveň sa snažte vyhnúť aplikácii na končeky a celú dĺžku vlasov. Na záver vlasy zabaľte do potravinovej fólie alebo do sáčku a potom do uteráka.

horcica3
takprosto.cc

Masku na vlasoch nechajte minimálne 15 minút a maximálne hodinu. Prvýkrát však masku nechajte len 15 minút, aby ste predišli prípadným komplikáciám. Po čase si vlasy a pokožka hlavy zvyknú a masku môžete nechať aj dlhšie. Ak by ste cítili akékoľvek pálenie, okamžite masku opláchnite.

horcica4
takprosto.cc

Masku by ste mali používať raz týždenne, a ak máte príliš mastné vlasy, môžete ju aplikovať aj dvakrát do týždňa. Znížite tak produkciu kožného mazu. Celková kúra by mala trvať maximálne jeden mesiac.

horcica5
takprosto.cc

Už po mesiaci uvidíte prvé účinky. Vlasy sa budú pomalšie mastiť a začnú rýchlejšie rásť. Doprajte svojej pokožke hlavy aj dobrú masáž, na ktorú vám postačia len brušká prstov. Podeľte sa o tento recept aj so svojimi priateľkami a článok nezabudnite zdieľať.

horcica6
takprosto.cc

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

Najnovšie články