Zabudnite na každodenné umývanie a vlasy v cope. 7 dôvodov, prečo sú vaše vlasy mastné už na druhý deň

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (milabu)/pexels

Napriek tomu, že sa mnohí ľudia snažia dosiahnuť opak, niekedy nás jednoducho trápia mastné vlasy. Problémy s vlasmi možno nie sú to najhoršie, čo vás môže postretnúť, no napriek tomu to vie s vami poriadne zamávať.

Článok pokračuje pod videom ↓

Mastné vlasy, lupiny, vypadávanie vlasov. Aj to sú niektoré problémy, ktoré ženy potrápia, pokiaľ ide o ich najväčšiu ozdobu, ktorou vlasy nepochybne sú. Niekedy sa o ne môžete starať čo najlepšie viete, no napriek tomu vám to nepomôže a stále neviete, čo vám vlastne spôsobuje to, že ich nemáte zdravé. Niekedy šarapatu spôsobí aj nesprávne alebo príliš časté umývanie.

Pokožka produkuje maz

Naša pokožka hlavy musí prirodzene produkovať množstvo mazu, aby zostala zdravá a chránila sa pred vonkajším, ale aj vnútorným prostredím. Keď však pokožka začne vytvárať nadmerné množstvo mazu, spôsobuje nám to nepríjemné ťažkosti, ako sú napríklad lupiny či spomínaný pocit mastnoty, ktorý je viditeľný aj navonok.

Foto: Unsplash

Správne umývanie hlavy

Ak chcete zabrániť tomu, aby vaša pokožka vytvárala veľa mazu a tým vám aj mastila vlasy, musíte sa zamyslieť nad tým, aké prípravky používate pri umývaní, ako často si ich umývate a taktiež aj to, či si ich umývate správne.

Základom je, aby ste zmenili šampón. To väčšinou zvykne predstavovať prvú pomoc pri čomkoľvek či sú to lupiny, alebo mastné vlasy. Druhým krokom je kondicionér. Ak sa vám veľmi mastia vlasy, určite ho nenanášajte na vrchnú časť a korienky, práve naopak, od polovice vlasov ku končekom.

Časté umývanie hlavy problémy zhoršuje

Keď si hlavu umývate príliš často, pokožka produkuje oveľa viac mazu. Skúste preto vaše vlasy neumývať každý deň, ale celé to trochu predlžovať. Najprv každý druhý, potom každý tretí a možno nakoniec zistíte, že vám stačí, aby ste si umývali hlavu len dvakrát počas týždňa.

Foto: Unsplash

Striedajte studenú a teplú vodu

Pokožka hlavy sa potrebuje prekrviť. Preto, keď si umývajte hlavu, skúste si ju na konci opláchnuť studenou vodou, najlepšie takou studenou, ktorú zvládnete. Portál Brightside napríklad odporúča, aby ste si pred šampónom a kondicionérom opláchli vlasy teplou vodou, potom však už studenou.

Časté dotyky

Poznáte ľudí, ktorí majú nepríjemný zvyk si neustále hrabnúť rukou do vlasov či rôzne si ich prehadzovať a dotýkať sa ich? Uistite sa, že nepatríte k jedným z nich. Práve to najčastejšie spôsobuje, že sú vaše vlasy mastné a zároveň to nepôsobí príliš dobre na ľudí vôkol vás.

Nevhodné účesy

Ak neustále nosíte účesy, ktoré sú príliš uhladené, poprípade veľmi často nosíte drdol alebo vysoký cop, doslova si koledujete o to, aby ste mali mastné vlasy a mastnú pokožku hlavy.

Foto: Unsplash

Časté používanie produktov na úpravu

Používanie gélov, lakov na vlasy a rôznych ďalších vecí na styling a úpravu, vám v týchto chvíľach jednoznačne nepomáha. Úplne ich vyraďte zo svojho bežného života a uvidíte, že sa vašim vlasom uľaví.

Foto: Unsplash

Máte to v génoch

Pokiaľ vám nič z tohto nepomáha, je pravdepodobné, že je to jednoducho spôsob, akým vaše telo funguje. Každé telo sa správa inak, preto sa aj všetko, čo sa týka vás, správa inak. Možno sa jednoducho potrebujete zbaviť stresu vo vašom živote, ktorý tiež spôsobuje zvýšenú produkciu mazu nielen na pokožke hlavy, ale aj na pleti.

Najnovšie články