Najväčšie chyby pri líčení, ktoré robia ženy denno-denne a ani o tom nevedia. Milé dámy, tak toto radšej nie!

Banana

Aj keď je dnes doba, kedy si môžete na internete všetko vyhľadať a make-up tutoriály na nás útočia z každej strany, stále sa nájde mnoho žien, ktoré robia tie isté chyby. Kozmetičky, stylistky a make-up artistky vytvorili rebríček najväčších chýb, s ktorými sa u žien stretávajú každý deň. Poučte sa z ich omylov a vyvarujte sa nasledujúcim prešľapom.

Článok pokračuje pod videom ↓

Toto sú tie najrozšírenejšie chyby, ktoré ženy robia. Vaša vizáž nemôže byť bezchybná, pokiaľ neprestanete robiť toto:

Príliš veľa korektoru


Už niekoľko rokov je rozšírený trend tónovania pleti. V snahe vytvoriť krajšie kontúry si ženy zvykli okrem make-upu používať aj svetlý a tmavý korektor. Často však neodhadnú jeho správne množstvo a namiesto zopár bodiek pod očami, pod obočím či pod lícnymi kosťami a v strede nosa si na tvár nanášajú veľké plochy. Tie sa následným rozotrením nestratia, práve naopak. Môžu vytvárať zhluky v oblasti vrások a na mieste ohybu pokožky. Ďalšou nástrahou, ktorá sa spája s veľkým množstvom svetlého korektora sú výrazné svetlé plochy. Tvár tak vyzerá komicky, odtiene nie sú prepojené a medzi jednotlivými farbami nie je pekný prechod. Príliš vysoký kontrast nerobí dobrý obraz.

Tmavá tvár a svetlý krk

View this post on Instagram

🇫🇷 Je vous ai fait une vidéo sur les erreurs fréquentes que l’on peut commettre en makeup. C’est une vidéo un peu longue mais vous avez tout le chapitrage en barre d’infos si jamais vous ne voulez regarder que certaines parties 😊 Evidemment, on fait rarement TOUTES les erreurs en même temps, donc on a rarement la tronche de gauche 😅 (coucou les cagoles!) J’espère que cette vidéo vous aidera 😘 🇺🇸 I made a video about the common makeup mistakes. It’s a bit long but you have the summary in the description box if you only want to watch some parts 😊 Obviously, we don’t make ALL the mistakes at once so we rarely end up to look like the left side 😅 I hope you’ll find this video helpful. English subs are available 😘 __ #makeupmistakes #dodont #dosdonts #dosanddonts #makeupdoanddont #makeupdosanddonts #makeupfail #makeupfails #yellowhair #cagole #cagoles #piche #piches #beurette #beurettes

A post shared by 𝔐𝔞𝔯𝔦𝔬𝔫 𝔐𝔬𝔯𝔢𝔱𝔱𝔦 (@marioncameleon) on


Čo z toho, že si dokážete namaľovať tvár ako bábika, keď aj tak pôsobí umelo kvôli viditeľnému rozdielu tónu medzi pokožkou tváre a krku. Ženy často zabúdajú na krk alebo uši a make-up, korektor a púder si nanášajú len na tvár. Potom vyzerajú ako s nasadenou maskou a takýto make-up nikdy nemôže vyzerať prirodzene. Nezabúdajte preto make-up rozotierať do stratena aj na oblasť uší, krku, či dekoltu.

Príliš veľa červene


Výzor ako Marfa z Mrázika? Presne to pripomínajú ženy, ktoré si dávajú príliš veľa lícenky. Dôvodom je často zlé svetlo, pod ktorým nevidíme intenzitu červene. Ak sa vám takýto prešľap stane, nesnažte sa červeň viac a viac rozotierať. Jemne prejdite po oblasti make-upom „ťukavým“ pohybom a červeň neutralizujte.

Žiadna starostlivosť o pery

View this post on Instagram

TOP 5: BÁLSAMO PARA LABIOS. Muchas veces nos olvidamos de cuidarlos y recién nos acordamos cuando ya nos duele demasiado o queda feo. Los labios hay que cuidarlos e hidratarlos! Sobre todo en esta época del año. Como no queremos ver más labios paspados, acá les dejamos nuestro TOP 5, para que tengan labios lindos, suaves y saludables todo el año. Link en bio para ver la nota 👆🏻 ✨ • • • • • • • • • • #skincare #skincarejunkie #skincareblogger #simpleskincare #beauty #beautyblogger #bblogger #cuidadodelapiel #instabeauty #instaskincare #beautifulskin #skincareobsessed #skinfluencer #skincarecommunity #dryskin #sensitiveskin #drylips #chappedlips #avene #clarins #larocheposay #dior #diorlipglow #maybelline #babylips

A post shared by The Skin Guide (@theskinguide_) on


Urobíme si dokonalý make-up, na očné viečka nanesieme pekné tiene, zvýrazníme kontúry tváre a ako bodku nanesieme zvodný rúž. Pery pod ním však kričia o pomoc, presnejšie si žiadajú hydratáciu. Rúže a make-up pery vysúšajú, preto by ste nemali zabúdať na podkladovú bázu na pery. V obchode kúpite takéto špeciálne produkty a ak ich nemáte, pery aspoň hydratujte balzamom. V opačnom prípade po pár hodinách nosenia rúžu sa na perách vytvárajú drážky, suché miesta alebo zhluky olupujúcej sa pokožky.

Oči ako medvedík čistotný


Presne takéto čierne takmer-machule si vykúzlite v prípade, že používate príliš veľa a príliš na hrubo čiernu ceruzku. Dvojnásobne to platí v prípadoch, že ju nanášate aj na horné i dolné viečka očí. Radšej si kupujte ceruzku, ktorá je roztierateľná a urobte linku jemnejšou, pretrite ju do stratena. Pôsobí prirodzenejšie a oko tak nevyzerá maličké.

Najmä ženy, ktoré majú malé oči by sa mali vyhnúť orámovaniu oka čiernou, pretože im oči ešte opticky zmenšuje. Hrubá čierna linka vytvára ťažký výraz, akoby vás viečka ťažili. Ak si ešte pridáte umelé mihalnice, celá skaza je dokonaná. Nechcete predsa vyzerať ako po preflámovanej noci, však?

Zlý highlighter


Azda pred nami ešte nebola doba, kedy by boli highlightery alebo rozjasňovače obľúbenejšie. Dostanete ich dnes v rôznych farbách, s rôznou intenzitou trblietania a v rôznych konzistenciách. Niekedy je umením si dobre vybrať, no myslite na to, že by sa mali hodiť k vášmu tónu pleti. Ak ste prirodzená „bleduľa“ príliš bronzový highlighter logicky nie je dobrý nápad. Pre denné nosenie zas siahnite radšej po tekutom, ako po práškovom rozjasňovači. Vyzerá prirodzenejšie a krajšie splynie s pokožkou.

Príliš veľa highlightera


Príliš veľa lesku je výsledkom nepochopenia úlohy rozjasňovača. Jeho poslaním je len zvýrazniť tie miesta na tvári, ktoré sa prirodzene lesknú. Sú to najvyššie body v danej oblasti, ktoré sa na dennom svetle zdajú byť najjasnejšie alebo sa na nich svetlo láme a vytvára jasnejší efekt. Preto by ste highlighter mali nanášať len na vrch lícnych kostí, trošku pod nyjvyšší bod obočia, na špičku nosa, do stredu hornej obruby hornej pery a ak chcete rozžiariť oči, tak aj do ich vnútorného kútika. Nerozotierajte si rozjasňovač po celej tvári lebo jednoducho zničíte celú jeho podstatu a efekt, ktorý má vytvoriť prirodzenú, zdravú pokožku.

Riasy ako pavúčie nohy


https://www.instagram.com/p/BkVsaK5Hac5/?tagged=makeupfail

Nanášanie príliš veľkého množstva špirály je veľkou chybou. Ak nemáte prirodzene dlhé a husté mihalnice, tona špirály vám v tom aj tak nepomôže. Práve naopak, vaše oko bude vyzerať ťažko, unavene a neprirodzene. Zlepené  a hrubé riasy, zhluky a hrudky riasenky nie sú nič, čo by ste mali mať na svojej tvári. Radšej pred každým nanášaním špirály použite klieštiky na riasy. Máte na výber medzi kovovými alebo syntetickými, na trhu sú aj také, ktoré sa zahrievajú a fungujú na princípe kulmy (teplota nie je vysoká, takže sa určite nepopálite). Klieštiky mihalnice krásne vytočia a takto ich budete mať oveľa krajšie. Už stačí len tenká vrstva maskary a ide sa!

Množstvo chýb robia ženy pri líčení najmä v puberte. Aké najväčšie omyly ste robili vy? Podeľte sa s nami v komentároch o vaše nevydarené alebo vtipné recepty na krásu.

Pozri aj: Meghan Markle nosí vždy o číslo väčšie topánky. Dôvod, prečo to robí je jednoducho geniálny!

 Jana, womenshealthmag.com