Zabudnite na presné návody na internete. Toto je najlepší spôsob, ako si dokonale naniesť očné tiene

Monika Miková

Foto: pixabay

Aplikovať si očné tiene je v podstate úplne jednoduchá vec. Na druhú stranu, urobiť to správne, to je už ťažšia výzva. Na internete sa stretávame s množstvom návodov ako čo naniesť, no veľakrát je výsledok úplne iný. Ako si vybrať správny odtieň v tóne vašej pleti? Skutočne potrebujeme až 10 štetcov? Naozaj niekedy použijete každú farbu z vašej očnej palety farieb?

Článok pokračuje pod videom ↓

Vieme aké jednoduché je zmiasť samú seba zo zložitých návodov typu najlepší spôsob ako vytvoriť tamto, či ono na očiach. Ponúkame vám preto 5 základných krokov ako pracovať s vašimi očnými linkami a tieňmi bez ohľadu na farbu, alebo tvar vašich očí.

Štetce

Áno, skutočne existuje dôvod, prečo známi maskéri nenanášajú očné tiene prstom. Bolo by skutočne náročné vytvoriť dokonalú linku alebo iné prepojenie bez kvalitných nástrojov. Podobné pravidlo platí aj pri nanášaní make-upu. Nebojte sa investície do nových, kvalitných kozmetických štetcov. Vyplatí sa vám to a práca s nimi bude hygienickejšia ako s prstami. Dajú sa zohnať kvalitné kúsky aj za lacnejšie sumy.

Maskéri tvrdia, že práca s kvalitnými, syntetickými štetcami sa im zdala takmer rovnako dobrá ako s prírodnými vláknami. Dokonca štetiny syntetického typu sú ohybnejšie, ľahšie sa s nimi pracuje a sú menej náročné na údržbu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NANSHY Brushes! Follow ➚ (@nanshyofficial) on

Základ pod očné tiene

Báza alebo podklad je taktiež veľmi významná, neodmysliteľná zložka očného make-up. Ak máte tmavé oči môžete použiť aj trblietavú bázu, pokiaľ ide o večernú akciu, nie bežné nosenie. Rozžiari to vašu tvár i celkový vzhľad. A teda v závislosti od príležitosti pracujeme i s bázami. Na denné nosenie do práce stačí jednoduchá základná forma. Váš očný tieň bude držať na mieste a aj jeho životnosť sa predĺži.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by IsaDora (@isadora.iran) on

Tmavší odtieň

Mnohé z nás sa obávajú tmavších farieb a samotnej práce s nimi. Bojíme sa toho, ako bude vyzerať výsledok. Žiaden strach, použite tmavší hnedý odtieň, ktorý je neutrálny pre každú farbu oka. Štetcom ho naneste pozdĺž očnej jamky v záhybe a verte, že nič tým nepokazíte.

Ženy, ktoré majú problém s väčšími, ťažšími viečkami musia viac pracovať s tieňovaním farieb. Nakoľko po pár otvoreniach a zatvoreniach oka by farba úplne zmizla. Premyslite si preto pri otvorenom oku, kde chcete, aby sa presne nachádzala na viečku tmavá farba a v opačnom rohu umiestnite bledú farbu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mac Oxford FSS (@myartistcommunitywestgateox) on

Riasy

Pri použití správnej očnej linky a zvýraznení rias budú oči vyzerať širšie, výraznejšie, dominantnejšie. Ak nie ste fanúšičkou očných liniek, použite aj v tomto prípade očné tiene ako linku. Budete mať menej problémov s ich odstraňovaním.

Dbajte nato, aby boli riasy zvýraznené v celkovej dĺžke, nielen ich vrchná časť. Nie sme zástancami používania umelých rias, ak sa vám to páči, použite prosím kvalitné kúsky.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by T I M E (@timelosangeles) on

Trblietavý očný odtieň

Rozjasnený vzhľad tváre dotvárajú trblietavé očné tiene. Vhodné sú skôr na večerné príležitosti ako bežné nosenie. Odporúčame strieborné, sivé, biele, ľahko kombinované farby i s oblečením. Vyhnite sa zbytočne farebnému karnevalovému vzhľadu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amberly (@amberly4992) on

Máte aj vy nejaký tip? Napíšte nám ho do komentára.

goodhousekeeping.com

Najnovšie články