Dlho ma trápili hlboké vrásky okolo očí a na viečkach. Potom som vyskúšala túto domácu masku, vďaka ktorej som zabudla, čo je to starnutie

Lucia Mužlová

Starnutie spôsobuje celý rad nepriaznivých zmien nášho tela. Prvé známky starnutia vidíme často práve v oblasti očí, kde sa nám začnú tvoriť jemné vrásky. Na očných viečkach a celkovo v oblasti očí máme veľmi jemnú a tenučkú kožu, ktorá je neustále vystavovaná vonkajším vplyvom, stresu, nedostatku vitamínov a často aj nedostatku spánku. 

Článok pokračuje pod videom ↓
vajicko1
takprosto.cc

Samozrejme, v drogériách a parfumériách dnes už nájdeme mnoho kozmetických prípravkov na starostlivosť o pleť v zrelšom veku. Dnes sme si pre vás pripravili domácu, prírodnú masku, ktorá taktiež stojí za povšimnutie, najmä ak nechcete míňať naozaj veľa peňazí za výrobky, ktoré často len sľubujú vyhladenie vrások, no realita je niekde úplne inde.

Ak vyskúšate tieto masky, zaručujeme vám, že pokožka okolo očí bude svieža, vláčna a jemné vrásky sa vyhladia. Toto je skutočný objav!

Masky s použitím vaječného bielka

Najjednoduchší a najefektívnejší spôsob, ako zlepšiť stav pokožky okolo očí, je použitie vaječného bielka vo svojej čistej forme. Budete teda potrebovať len čisté bielko a vatový tampón. Bielko postupne v niekoľkých vrstvách nanášajte na okolie očí. Oči na chvíľu zatvorte  a bielko nechajte úplne zaschnúť. Po asi 20-30 minútach bielko umyte studenšou vodou a naneste hydratačný krém.

vajicko2
takprosto.cc

Ďalším receptom na očnú masku je medovo-bielková maska. Potrebovať budete vaječný bielok, jačmennú múku a med. Všetky suroviny zmiešajte do hustej kašičky, ktorú naneste na oblasť okolo očí. Masku necháme pôsobiť cca 20 minút a umyjeme vlažnou vodou. Táto maska je vynikajúca na vyhladenie vrások a dokonca aj osvieži a hydratuje pokožku okolo očí.

vajicko3
takprosto.cc

Nasledujúca maska vám pomôže zbaviť sa najmä opuchu očí a kruhov pod očami, rovnako však vyhladzuje aj jemné vrásky. Potrebovať budete 2 chladné žĺtka, 1 lyžičku medu a 1 lyžičku olivového oleja (prípadne oleja z marhuľových jadier). Všetky suroviny si zmiešame v miske a kašičku aplikujeme na oblasť a okolie očí. Táto procedúra netrvá dlhšie ako 30 minút a výsledok vás veľmi príjemne prekvapí.

vajicko4
takprosto.cc

Na suchú a unavenú pokožku tu máme ešte jednu masku. V miske si zmiešajte 1 žĺtok, lyžicu olivového oleja a šťavu z polovice citróna. Táto maska sa necháva pôsobiť 20 minút a zmývať ju treba vatovým tampónom namočeným v chladnejšom mlieku. Výsledkom je svieža a zdravá pleť.

vajicko5
takprosto.cc

Mlieko je skvelé na oživenie očných viečok a hydratáciu pleti. Zlepšiť vstrebávanie a účinok živín môžete aj tým, že do masky pridáte trochu sunaru pre deti, prípadne materskú kašičku.

vajicko6
takprosto.cc

Dôležité je, aby ste si vždy pamätali, že masku nanášame len na vyčistenú pleť bez make-upu, a že si chránime oči pred vniknutím masky. Tieto skvelé domáce masky by mala mať v zásobe každá mladá dáma! Verím, že vám pomôžu.

Pozri tiež: 7 trikov od profesionálov, ktoré vám dopomôžu k tomu, aby ste vyzerali minimálne o 10 rokov mladšie

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

Najnovšie články