Žiadny červený rúž ani nalakované nechty. Toto je 8 pravidiel krásy, ktoré ženy z kráľovských rodín nesmú nikdy porušiť

Zuzana Fulopova

Určite každá jedna z nás chcela byť v detstve princeznou. Predstavovali sme si, aké by to bolo úžasné žiť v bohatstve a mať dostatok všetkého. Teraz už ale vieme, že členky kráľovských rodín to nemajú na ružiach ustlané. Každý deň sú na očiach verejnosti a musia dodržiavať pravidlá a obmedzenia, ktoré sa týkajú dokonca aj make-upu, vlasov alebo oblečenia. Aké konkrétne pravidlá krásy musia dámy z kráľovských rodín dodržiavať?

Článok pokračuje pod videom ↓

# Žiadny svetlý rúž

https://www.instagram.com/p/Bifd_29H8-h/?tagged=royalfamily

Ženy z kráľovských rodín majú zakázané nosiť červené alebo príliš nápadné rúže. Povolené majú len ružové alebo jemné odtiene, v čom vidíme len výhodu, pretože nikdy u nich nezbadáte odtlačok rúžu na zuboch.

# Žiadne kontúry

View this post on Instagram

#Beauty💙

A post shared by Kate Middleton (@katemiddletonphotos) on

Členky kráľovských rodín musia zabudnúť na príliš nápadný make-up, ktorý spočíva aj v kontúrovaní lícnych kostí. Tieto dámy môžu používať len prirodzený make-up, ktorý môžu osviežiť troškou červene na líčka.

# Žiadny ťažký očný make-up

U týchto dám nenájdete nikdy umelé riasy, dymové oči, alebo nápadne hrubé očné linky. Tieto elegantné dámy používajú zväčša len očné tiene a špirálu.

# Žiadny rozmazaný make-up

Ženy z kráľovských rodín sa často zúčastňujú udalostí, ktoré sa konajú vonku, či už v  horúcom dni, v zime alebo v daždi.  Pri týchto udalostiach musí ich make-up zostať bezchybný, preto používajú kvalitný a drahý make-up.

# Žiadne maľovanie na verejnosti

Aj v kozmetike platí etiketa, pri ktorej by sme sa nemali maľovať na verejnosti. My ženy však máme v obľube prekontrolovať make-up a prípadne sa prepudrovať, či doladiť rúž aj v spoločnosti. Dámy z aristokratických rodín však majú aj toto malé faux pas zakázané.

# Žiadny žiarivý lak na nechty

View this post on Instagram

❤️💙

A post shared by Kate Middleton (@katemiddletonphotos) on

Dámy z kráľovských rodín uprednostňujú krátke nechty s priehľadným lakom na nechty. Zlaté pravidlo u nich je žiadne neupravené nechty so žiarivým lakom ale vždy perfektná manikúra s jemným lakom.

# Žiadny neupravený účes

View this post on Instagram

Charming💖

A post shared by Kate Middleton (@katemiddletonphotos) on

Tieto dámy musia dbať aj na svoj účes. Žiadny odvážny strih, neupravené alebo mastné vlasy, ženy z kráľovských rodín musia mať vždy jednoduchý, elegantný účes. Dbať pritom musia aj na pravidelné farbenie a strih, aby ich vlasy vyzerali zdravo a bez šedín.

# Nosenie klobúkov na formálne udalosti

View this post on Instagram

❤️

A post shared by Kate Middleton (@katemiddletonphotos) on

Pri formálnych podujatiach vrátane svadieb a vianočných akcií, musia členky kráľovských rodín nosiť klobúky. Čo sa týka koruny, môže ju nosiť iba kráľovná alebo kráľ, ostatné ženy ju majú povolené nosiť iba pri významných udalostiach ako je napríklad ich svadba.

Čo si myslíte o tomto kráľovskom protokole krásy? Vedeli by ste aj vy dodržiavať tieto kráľovské pravidlá? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Princ Harry a Meghan urobia veľké gesto. Takto si na svojej svadbe uctia pamiatku princeznej Diany

                                                                                                                            Zuzu, brightside.me

Najnovšie články