Urobia vás staršími aj o 10 rokov. Týchto 8 účesov každú ženu zbytočne urobí staršou, nosíte ich možno aj vy

Dana Kleinová

Foto: Pexels/Pixabay

Účes dokáže spraviť veľa. Môže doplniť celý vzhľad, môže ženu premeniť zo sivej myšky na divu, no zároveň nesprávny výber účesu môže spôsobiť, že žena vyzerá staršie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Účesy sú pre mnohé ženy dôležité, pokiaľ ide o ich imidž. Dobre upravené vlasy môžu zvýrazniť črty tváre a vyhladiť jej nedostatky, zatiaľ čo nesprávne zvolený strih alebo farba vlasov môžu, naopak, pokaziť aj ten najkrajší vzhľad a zvýrazniť nežiaduce črty. Týchto 8 chýb spojených s účesom podľa portálu Brightside.me pridáva na veku a mali by ste sa im radšej vyhnúť.

Príliš tmavé vlasy

Nevýhodou tmavých vlasov je najmä to, že šediny, hoci ich nemusí byť veľa, medzi nimi výrazne vyčnievajú a pútavajú na seba pozornosť. Navyše, ak máte svetlú pleť, tmavé vlasy zvýraznia jej nedokonalosti. Je tak len málo žien, ktorým tmavé vlasy svedčia. Ak však túžite po tmavej hnedej, experti radia, aby ste zvolili takú, ktorá má teplé odlesky. Vlasy tak budú vyzerať objemnejšie a tvár môže pôsobiť mladšie a sviežejšie.

Foto: Pixabay

Studená blond namiesto teplej

Blondínkam s teplejším tónom pleti nerobia dobre studené odtiene, ako sú popolavá alebo platinová blond, pretože takéto farby zvýrazňujú nedokonalosti ich tváre a pôsobia veľmi bledo. Je lepšie zvoliť teplé odtiene ladiace s pleťou, ako sú medový, karamelový alebo pšeničný.

Príliš veľa laku na vlasy

Najnovšie články