Keď sa naučíte tieto úžasné make-up triky, už nikdy sa nebudete maľovať inak

Michal Blaško

Chcete vyzerať tip – top, ale nemáte na to vždy toľko času, koľko by ste potrebovali? Preto dnes prinášame pár trikov s ktorými si zjednodušíte svoje každodenné skrášľovanie. Tiež vám ukážeme, že sa pri maľovaní môže hodiť skutočne všeličo. A dokonca vám tieto rady ušetria nielen čas, ale aj peniaze.

Článok pokračuje pod videom ↓

Vynikajúca kozmetická pomôcka: lyžička

cosmopolitan bodka com 2
cosmopolitan.com

Jedným z overených kozmetických pomocníkov je obyčajná polievková lyžica. Má skutočne univerzálne použitie. Jedným z najlepších je možnosť využitia ako šablónu na namaľovanie pravidelnej očnej linky.

Ako na zaschnutú špirálu?

listotic bodka com 5
listotic.com

Ak máte pocit, že už je načase si kúpiť novú špirálu, nie je všetko úplne stratené. Skúste do svojej riasenky nakvapkať kvapky do očí alebo veľmi malé množstvo vody. Špirála bude ešte istú dobu použiteľná a vy budete mať dosť času na to, aby ste si kúpili novú.

Jednoduchý trik na plnšie pery

cosmopolitan bodka com 3
cosmopolitan.com

Podľa obrázku si na vyznačené miesta naneste vrstvu korektoru. Následne môžte použiť lesk či rúž s vašim obľúbeným odtieňom.

Rozbité očné tiene už viac nemusíte vyhadzovať

teen bodka 2 com
teen.com

Kabelka plná vecí a vy z nej vytiahnete rozbitý očný tieň. Už ho ale nemusíte zahadzovať. Tá zázračná vodička, ktorá to všetko napraví, je alkohol. Stačí, ak ho do očných tieňov trochu pridáte.

Nezabudnite na vatové tyčinky 

cosmopolitan bodka com 8
cosmopolitan.com

Stane sa, že nám ujde ruka a napríklad sa špirála odtlačí na nežiadúcich miestach. Navlhčené vatové tyčinky do uší sú veľmi praktické a „katastrofu“ zažehnajú priam elegantne.

Naučte sa správne používať klieštiky na mihálnice

cosmopolitan bodka 9
cosmopolitan.com

Klieštiky sú pomôcka, ktorej nie každá žena príde na chuť. Ale čo ak je to len v tom, že máte doma tie nesprávne alebo ich nesprávne používate? Skúste si napríklad niekedy vytočiť už namaľované mihalnice, keď vám špirála aspoň trochu zaschne. Výsledok môže vyzerať, akoby ste mali mihalnice umelé.

Ako sa vyhnúť stopám rúžu na zuboch?

diyready bodka com
diyready.com

Usmejete sa a zrazu vám niekto povie, že vaše zuby sú červené. Dá sa tomu vyhnúť. Keď si pery narúžujete, strčte si do úst ukazovák, akoby ste ho chceli cvaknúť zubami a následne ho vytiahnite. Znie to pravdepodobne dosť čudne, ale skutočne to funguje. Rúž sa zo zubov dostane na prst a vy sa môžte celý deň bezstarostne usmievať.

Nevyhovuje vám vaša ceruzka?

cosmopolitan bodka com
cosmopolitan.com

Stačí ju trochu nahriať a hneď sa s ňou bude maľovať lepšie.

Pokračovanie na ďalšej strane…

Najnovšie články