Hitom tohto leta sú pastelové farby! Inšpirujte sa krásnymi nápadmi a nechajte vyniknúť svoju ženskosť

katka

Aj keď mnoho ľudí tvrdí, že na vzhľade nezáleží, sú oblasti života, v ktorých to tak celkom neplatí. Napríklad práca. Ak sa živíte ako sekretárka, čašníčka, recepčná alebo zastávate akékoľvek iné povolanie, kde s vami ľudia, prevažne zákazníci, prichádzajú do priameho kontaktu, na vašom vzhľade záleží. A tiež na vzhľade vašich rúk.

Článok pokračuje pod videom ↓

Prinášame vám pár tipov od dvoch veľmi šikovných beauty blogeriek hannahroxit a lulus, ktoré hravo zvládnete aj doma a určite s nimi zažiarite. Nechty by v takýchto typoch zamestnania nemali byť ani príliš dlhé, ani príliš výrazné. Jednoducho by sme mali staviť na eleganciu a jemnosť. Tým určite žiadna z nás nič nepokazí.

Jemné a pastelové odtiene

HannahRoxNails

Jemné a pastelové odtiene sú vždy ideálnou voľbou, ak pracujete napríklad v kancelárii alebo zastávate vyšší a dôležitý post, kde sa stretávate s dôležitými klientmi a kolegami. Nechty upravené v tomto štýle pôsobia jemne a elegantne. Ak by ste svoju manikúru predsa len chceli kúsok oživiť, načrtnite si na biely lak tenké čierne čiarky. Dodáte im mramorový efekt.

Baby Boom alebo prirodzený prechod

HannahRoxNails

Tento look je ideálny pre dámy, ktoré majú rady klasiku, no francúzska manikúra ich už predsa len trochu omrzela. Natrite si na nechty lak s prirodzene ružovým nádychom, potom na hubku aplikujte biely lak a začnite „ďobkať“. Nanášajte hubkou biely lak postupne od polovice nechtu až po špičky. Čím bližšie špičky budete, tým tlak hubky zosilnite. Nakoniec prelakujte ochranným priehľadným lakom a jemný a veľmi pekný „baby boom“ efekt je na svete.

Zlaté geometrické tvary

HannahRoxNails

Najskôr si z lepiaceho papiera vystrihnite trojuholníky veľkosti, aká by vám vyhovovala. Následne ich nalepte na prostredník a prstenník. Potom prostredník nalakujte načierno a prstenník zlatým lakom. Odstráňte papieriky a tenkým štetcom nalakujte trojuholníčky. K čiernej zlatou, k zlatej čiernou. Nakoniec si zlatou farbou nakreslite na ukazovák jemný polmesiac. Malíček nalakujte celý načierno a ozdobte ho jemnou zlatou bodkou.

Vínová

HannahRoxNails

Tmavočervená tiež patrí k farbám, s ktorými nič nepokazíte. Je elegantná a zároveň príjemným a nerušivým spôsobom výrazná. Aby ste tento look oživili, nalakujte si prstenník jemnou pastelovou ružovou. Nechajte ho zaschnúť. Potom naň nalepte lepiaci papier a vytvorte si vzory podľa vlastného vkusu, poprípade sa môžete inšpirovať obrázkom. Napokon necht pretrite vínovou a hneď odstráňte pásku. Nechajte zaschnúť a prelakujte ochranným priesvitným lakom.

Originálna francúzska manikúra

HannahRoxNails

Francúzska manikúra nie je až taká zložitá, ako sa možno zdá. Zvládnete ju určite aj doma. Ak ste z tých šťastnejších a netrasú sa vám ruky, nalakujte si nechty jemnou pastelovou farbou a tenkým štetcom nakreslite na špičky polmesiac. Môžete zvoliť zlatú alebo striebornú farbu, napríklad podľa toho, aký typ šperkov nosíte. Potiahnite ho ale nižšie, aby bol čo najviditeľnejší. Ak si netrúfate kresliť voľnou rukou, je možné zakúpiť si lepiace pásiky, ktoré vám s tým pomôžu.

Kvetinový motív

HannahRoxNails

Ak si môžete dovoliť aj trochu výraznejšie farby, oživte svoju manikúru jemnými kvetmi. Nalakujte si nechty jemnou broskyňovou farbou a nechajte lak zaschnúť. Potom tmavozelenou nakreslite lístky. Nemusí to byť dokonalé a vôbec si to nekomplikujte. Kvietky môžu pôsobiť jemne rozmazaným dojmom, a ten je dokonca ešte krajší ako presne obkreslené hrany. Následne siahnite po farbe na kvety. Vyhnite sa však krikľavým a neónovým farbám. Nakoniec nechty nalakujte priesvitným ochranným lakom a nechajte zaschnúť.

Trblietky

HannahRoxNails

Úžasný spôsob, ako oživiť elegantnú manikúru a nič neprešvihnúť, je použiť trblietky. Nalakujte si každý necht inou farbou, začnite sivou, pokračujte tmavohnedou a zakončite to staroružovou. Následne naneste na palec a prstenník priehľadný lak a posypte nechty trblietkami. Dbajte na to, aby boli rozmiestnené rovnomerne. Nakoniec nechty prelakujte priehľadným a ochranným lakom a nechajte poriadne zaschnúť.

Mramorový efekt

HannahRoxNails

Čo poviete na tento mramorový efekt? Jemný, elegantný a zároveň zvláštny a netradičný. Tento úžasný look si môžete vytvoriť dvomi spôsobmi. Najskôr si nalakujte nechty bielym lakom. Potom si pripravte priesvitnú fóliu, poriadne ju pokrčte a jednu stranu natrite šedým lakom. Následne lak z fólie pootláčajte na nechty. Nechajte uschnúť a zafixujte priesvitným lakom.

Na druhý spôsob budete potrebovať pohárik s vodou a prípravok, ktorý obsahuje alkohol, ako napríklad lak na vlasy. Nakvapkajte sivý lak do pohárika s vodou (voda by nemala byť ani studená, ani horúca) potom do vody nastriekajte lak na vlasy. Keď sa lak zrazí, ponorte do pohára necht a podržte ho tam cca 10 sekúnd. Následne už len nalakujte priesvitným a ochranným lakom.

Modré ombre

HannahRoxNails

Ideálny spôsob, ako oživiť kancelársku manikúru. Zadovážte si modré laky viacerých odtieňov a nalakujte si nechty postupne od najslabšej modrej až po najsilnejšiu. Nezabudnite prelakovať ochranným priesvitným lakom.

Tenké prúžky

HannahRoxNails

Tenké prúžky

Veľmi jednoduchý a naozaj elegantný look. Nalakujte si nechty telovou farbou, nechajte zaschnúť a nalepte prúžky podľa vlastného vkusu. Môžete použiť zlaté, čierne alebo strieborné prúžky v závislosti od vášho štýlu obliekania alebo druhu šperkov, ktoré nosíte.

zdroj: babskeveci.sk, (Katka), brightside.me