Po tom, čo si táto žena namočila do nápoja svoj nechet, stalo sa niečo neskutočné. Okamžite bola na mieste polícia!

Monizz

Znie to ako úplné sci-fi, no opak je pravdou. „Tajomstvo farieb“ je séria lakov na nechty, ktoré navrhli študenti zo Severnej Karolíny. Tieto laky môžu mladé dievčatá ochrániť pred znásilnením, lúpežami a inými zločinmi. Pýtate sa ako?

2
takprosto.cc

Násilníkov, zločincov, zlodejov a iných živlov je na svete ako maku a pri tom množstve zločinov, ktoré sa denne udejú, sa naskytá otázka, či ich počty náhodou zo dňa na deň nerastú. Nech je ako chce, študenti zo Severnej Karolíny sa pokúsili o nemožné a výsledky ich pokusu sú fascinujúce.

Zvláštna manikúra

Darebákov, ktorí na diskotékach primiešajú mladým dievčatám do drinkov drogy, je čoraz viac. Sledujú tým len jedno – lúpež, prípadne znásilnenie. Mladé dievčatá o droge v nápoji ani nevedia a ráno sa prebúdzajú kde kade a nepamätajú sa, čo sa im stalo. Následne zistia, že im chýbajú peniaze a kreditné karty a v tom horšom prípade aj to, že im niekto siahol pod sukňu. Aby sa predchádzalo tomuto druhu kriminality, vynašli štyria študenti špeciálny priesvitný lak na nechty, ktorý reaguje na drogy. Ak si ho potenciálna obeť pred odchodom na diskotéku alebo do spoločnosti nanesie na nechty, môže predísť mnohým problémom. Lak reaguje na drogu priamym kontaktom. Aby sa teda obeť presvedčila, či je jej nápoj „čistý“, stačí ak pred prvým dúškom ponorí do nápoja jeden prst. V prípade, že je v nápoji primiešaná nejaká omamná látka, lak sa sfarbí do tmava. Dievča, čo niečo takéto zbadá, by malo okamžite kontaktovať políciu.

3
takprosto.cc

Bezpečnosť nadovšetko

Tento lak je určený primárne pre dievčatá, no využiť ho môžu aj mladí muži. Tí sa stávajú obeťami kriminálnikov síce zriedkavejšie, no nebezpečenstvo obom pohlaviam hrozí rovnaké. V Amerike sa táto novinka teší veľkej popularite a rodičia špeciálne laky kupujú svojim dcéram kvôli bezpečnosti.

5
takprosto.cc

Ako sa hovorí, v Amerike je možné všetko. Títo mladí vedci sa stali v krátkom čase miláčikmi všetkých amerických rodičov, no treba uznať, že svoju popularitu si naozaj zaslúžili. Keby sa totiž v dnešnej dobe chceli vyhnúť kriminalite, asi by sme to ďaleko nedotiahli. Naše deti by museli doslova sedieť zavreté doma a neokúsili by nič z mladíckych rokov. Láska rodičov nemá dno a my len verím, že špeciálne laky na nechty sa skôr či neskôr dostanú aj do našich končín. Zatiaľ sa však môžeme spoliehať len na vlastnú opatrnosť.

1
takprosto.cc

Dajte nám vedieť, ako chránite vaše deti pred drogami a či ste sa už stretli s podobným druhom kriminality. Uvítali by ste, keby špeciálne laky na nechty prišli aj k nám?

Ak sa chcete dozvedieť o celom projekte viac, pozrite si video.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

0
Komentovať