Moje pery boli nevýrazné, bez života a na rúž som si nevedela zvyknúť. Potom so objavila týchto 10 prírodných receptov, vďaka ktorým sú moje pery krásne, jemné a ružové

Lucia Mužlová

Mäkké, zvodné pery sú to, čo všetky chceme. Chcieť je však málo, a to najmä vtedy, keď sa o pery nestaráme. Zima nie je ročným obdobím, ktoré by pekným perám hralo do karát. Ak vás zaujíma, ako popraskaným, suchým, škvrnitým perám vrátiť ich pôvodnú slávu, čítajte ďalej.

Článok pokračuje pod videom ↓
pery1
yourbeauty411.com

Domáce recepty nie sú fajn len vtedy, keď už kozmetika z obchodov vo svojich účinkoch zlyhala. Netreba podliehať panike a na domácu lekárničku sa obráťte ako na prvé možné riešenie. Všetko, čo budete potrebovať na ošetrenie a starostlivosť o vaše pery v zimnom období, nájdete bez problémov doma. Ak to náhodou aj doma mať nebudete, zaručene vás kúpa ingrediencií nebude stáť ani z polovice toľko, čo by ste zaplatili za „extra účinnú“ kozmetiku z kamennej predajne. Poďme na to, dámy.

pery10
pinterest.com

Prvotnou príčinou popraskaných a nevábnych pier sú, samozrejme, vonkajšie vplyvy. Skôr než začnete používať domácu lekárničku, musíte sa zbaviť bežných zlozvykov ako je oblizovanie pier, pitie horúcich nápojov, fajčenie a používanie rúžu bez balzamu alebo balzamovej zložky. Škodlivé je aj jedenie štipľavých jedál či konzumácia alkoholu. Všetko sú to veci, ktoré vďaka svojim agresívnym zložkám vašim perám uberajú na sile a prirodzenej farbe.

Okrem základného receptu, ako svoje pery uchrániť, prinášame aj TOP 15 opravných prostriedkov, ktoré vaše pery zjemnia a vrátia im prirodzene ružovú farbu.

Balzam na pery a zubná kefka – je to jednoduchý recept ako prekrviť vaše pery a dodať im prirodzený vzhľad. Pozor však na pôsobenie ostrejšej kefky na okolie pier. Natrite si pery balzamom a potom už len krúživými pohybmi prebehnite dva-tri krát po perách, opakujte vždy, keď budete mať čas.

Med a citrónová šťava – starý, zato však osvedčený recept našich babičiek. Zmiešame med a citrónovú šťavu a zmesou potierame pery pravidelne a najúčinnejšie na noc.

pery4
cosmopolitantoday.com

Olivový olej a cukor – táto kombinácia je dobrá predovšetkým na zvláčnenie pier, pokiaľ ich máte popraskané, napriek tomu po dlhšom používaní začnú pery naberať prirodzenú farbu vďaka pravidelnému prekrvovaniu a aj výživným látkam z olivového oleja.

Červená repa – rozrežte červenú repu a kúskom si potierajte pery vždy na noc, do rána ich budete mať červené, no po umytí ostanú jemne ružové.

Gél z aloe vera – ak máte doma rastlinu aloe, jednoducho z nej časť odlomte a vytekajúci gél prikladajte na pery. Táto procedúra sa používa aj pri popáleninách. Gél z aloe vera má neuveriteľne silné účinky.

Šťava z granátového jablka – zdravý recept, ktorý má pozitívne účinky nielen na vaše pery, ale aj na vaše telo. Zrniečka zjedzte a vábnou ružovou šťavou si potierajte pery pokým sa vám bude chcieť, napríklad pri večernom pozeraní televízie.

pery5
toriavey.com

Okvetné lístky červených alebo ružových ruží – hovorí sa, že kedysi si japonské ženy okvetnými lístkami ruží farbili pery, my však vieme, že tieto lístky prinavracajú farbu najmä vtedy, ak ich nahrejete suchým teplom a postupne prikladáte na pery, procedúra je jednoduchá a veľmi relaxačná, nemá obmedzenia a pery po nej nielen krásne voňajú, ale časom začnú naberať prirodzene ružový nádych.

Glycerín a citrón – z glycerínu a citrónovej šťavy si vyrobte krém tuhšej konzistencie a používajte namiesto balzamu podľa vašej potreby.

Čokoláda – roztopte mliečnu čokoládu, nechajte vychladnúť približne na izbovú teplotu a čokoládový zábal aplikujte aspoň trikrát do týždňa na cca 20 minút, kakao v čokoláde napomáha tmavnutiu pier, čím prinavracia prirodzené sfarbenie, výhodou tohto receptu je ľahké čistenie – čokoládu jednoducho zjedzte.

pery6
inquisitr.com

Domáca masť z koriandra – rozmixujte koriander s maslom a medom, nechajte stuhnúť v chladničke a nanášajte na pery pred spaním, nechajte pôsobiť v ideálnom prípade celú noc.

Skvelé rady a tipy! Potešili aj vás? Našli ste si ten svoj obľúbený? Nezabudnite zdieľať článok a dať tak vedieť o týchto tipoch na krásu aj svojim priateľkám.

Pozri tiež: Moja prababka sa riadila týmito radami a dožila sa takmer 100 rokov. Pozrite sa na 15 vecí, ktoré dodržiavala

zdroj: babskeveci.sk (Monika)

Najnovšie články