Intímne fotografie tejto mamičky, ktorá mala 3 deti v priebehu 1 roka jej pomohli získať stratenú sebadôveru

Lucia Mužlová

Po pôrode troch detí sa táto odvážna mamička rozhodla opäť prijať svoje telo a aby dokázala všetkým ostatným ženám, že aj po pôrode sú nádherné, rozhodla sa pre zmyselné a oslobodzujúce fotenie so svojím manželom. Melanie Varney a jej manžel Gabby privítali do života svoje prvé dieťa 11. marca 2013. Len o 364 dní neskôr sa im narodili dvojičky.

Článok pokračuje pod videom ↓
porodfoto2
huffingtonpost.com

Keď sa stanete matkou, vaše telo sa po pôrode začne meniť. Mnoho žien sa začne za svoje krivky, či jazvy hanbiť a ich sebavedomie je na dlhý čas preč. „Keď sa narodili dvojčatá, prestala som veriť v samú seba. Bola som síce šťastná a cítila som sa ako majster sveta, no môj vlastný odraz v zrkadle mi bol cudzí,“ hovorí Melanie.

porodfoto1
Trina Cary Photography
porodfoto3
Trina Cary Photography
porodfoto4
Trina Cary Photography
porodfoto5
Trina Cary Photography

Keď videla, že fotografka Trina Cary hľadá pár na intímne fotenie pri jazere, rozhodla sa aj s manželom dobrovoľne fotenia zúčastniť. Trina sa už s Melanie poznala, pretože kedysi fotografovala pre jej umeleckú spoločnosť West Coast Karma. Trina bola veľmi šťastná a poctená, že môže fotografovať práve mamičku troch detí, ktorá v sebe nosí silný príbeh. Projekt okamžite dostal dušu a začal v sebe niesť isté posolstvo.

porodfoto6
Trina Cary Photography
porodfoto7
Trina Cary Photography
porodfoto8
Trina Cary Photography
porodfoto9
Trina Cary Photography

Pre Melanie to však bolo o čosi ťažšie. Musela sa znovu naučiť milovať svoje telo po tom, ako stratila sebadôveru. Materstvo pre Melanie znamená veľmi veľa. Spolu s manželom sa snažili počať bábätko viac ako rok a ešte pred tým, ako sa im narodili 3 zdravé deti, utrpeli aj dve srdcervúce straty. Prvý sa im narodil chlapček a potom veľmi nečakane, o tri mesiace čakali dvojčatá. Melanie bola po pôrode prvého dieťaťa veľmi nesústredená a navyše sa obaja rodičia museli pripraviť na dvojičky. Boli to ťažké časy.

porodfoto11
Trina Cary Photography
porodfoto12
Trina Cary Photography

Keď sa Melanie pozrela na svoje telo v zrkadle, necítila sa vôbec pohodlne. Na internete často hľadala fotografie iných mamičiek po pôrode dvojičiek, aby videla nejakú podobnosť ich tiel s tým svojim. „Samozrejme, ako matka viem, že naše deti stoja za každú vrásku, modrinu, jazvu, kilá navyše či inú nedokonalosť, no chcela som v sebe znovu objaviť Melanie. Som mama, ale stále som aj Melanie. Potrebovala som znovu zažiť ten pocit spokojnosti,“ hovorí Melanie.

porodfoto13
Trina Cary Photography
porodfoto14
Trina Cary Photography

Za fotenie bol aj Gabby a dokonca súhlasil, aby sa jednalo o akty. „V poslednej dobe ma nahota veľmi inšpirovala. Môžete ukázať svoju zraniteľnosť, no zároveň aj obrovskú silu. Chcem aby sa všetky ženy a aj všetci muži naučili, ako si znovu veriť. Nemusíme byť perfektní vo všetkých smeroch, musíme však prijať svoje nedostatky a odlišností,“ hovorí Gabby. 

porodfoto15
Trina Cary Photography
porodfoto16
Trina Cary Photography

Rodičia si teda zložili imaginárnu masku a ukázali svoje telá v plnej kráse. Nepozerali sa na to, z ktorého uhla vyzerajú krajšie a ani neretušovali svoje fotografie. Cítili sa síce veľmi zraniteľne, no zároveň aj slobodne.

porodfoto17
Trina Cary Photography

Po pôrode sa Melanie prestala cítiť príťažlivo nie len pre seba, ale aj pre svojho manžela. Chcela, aby ju opäť videl v tom svetle ako kedysi. Pre každého znamená cítiť sa sexi niečo iné a presne toto chcela Trina Cary zachytiť na svojich fotografiách. Zmenu tela a zároveň aj zmenu vzťahu s manželom. V tomto vzťahu však stále bola veľká láska a neha. Gabby stále miluje svoju manželku a považuje ju za rovnako krásnu, ako keď ju prvýkrát stretol. Miluje jej vrásky, strie, jazvy a všetko, čo so sebou pôrody priniesli.

porodfoto18
Trina Cary Photography
porodfoto20
Trina Cary Photography

Rodičia si taktiež uvedomili, že chcú takéto posolstvo odovzdať aj svojim deťom. Chcú ich vychovávať s trochu odlišným pohľadom na krásu. Nezáleží na tom, ako vyzeráme, ale najmä na tom, akí sme. Reakcie na sociálnych sieťach boli rôzne. Mnoho žien písalo Melanie správy, ako ich fotografie a celkovo ich posolstvo dohnalo až k slzám. Mnoho ľudí však fotografie odsudzovalo najmä preto, že viac odhaľujú ako zahaľujú a takáto spoločnosť obnažené tela jednoducho neprijíma. Čo si o fotografiách myslíte vy? Verím, že vás budú inšpirovať, a že sa aj vy pokúsite na svoje telo pozrieť z iného uhla pohľadu. Skúste prijať svoje nedokonalosti a naučte sa s nimi žiť. Milujte samé seba a nenadávajte viac na svoj odraz v zrkadle. Každá žena, každý muž, každý človek je krásny.

porodfoto19
Trina Cary Photography

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), huffingtonpost.com

Najnovšie články