10 účinných rád a tipov, ako nadobudnúť perfektné obočie

Lucia Mužlová

brightside.me

Krásne, upravené a husté obočie je najhorúcejším kozmetickým trendom tohto roka. S týmito radami a tipmi bude vaše obočie vyzerať upravene a pekne aj bez toho, aby ste museli míňať ťažko zarobené peniaze u kozmetičky. Nie je to však prípad každej ženy. Ak si neviete so svojím obočím rady, mali by ste sa zveriť do rúk odborníčky, ktorá vám poradí. Ak sa predsa len rozhodnete, že to vyskúšate, tu sú drobné, no užitočné rady.

Článok pokračuje pod videom ↓

obocie3

youtube.com

Predtým, než začnete

Hlavným cieľom je, aby vaše obočie vyzeralo prirodzenejšie, a to aj v prípade, že ste strávili hodiny tým, aby malo dokonalý tvar. V súčasnej dobe ponúka kozmetický priemysel celý rad kozmetických procedúr a služieb, ktoré vám zabezpečia nádherné a dokonalé obočie, vrátane permanentného tetovania, čo je niečo podobné ako tetovanie. Nebojte sa, čierne čiary nad obočím sú už dávno minulosťou. Dnes vám obočie vytetujú tak, že ani nezbadáte rozdiel. Je však potrebné vyhľadať naozaj odborníčku vo „fachu“ a radšej si trochu priplatiť. Predsa len sa jedná o niečo, čo budete mať vytetované na tvári. Všetko je to otázka vkusu, no ak nie sú tieto procedúry to pravé orechové pre vás, odporúčam inšpirovať sa práve týmto článkom.

Prvým krokom je zistiť, či je vaše obočie dostatočne hrubé.

Nemajte strach ak zistíte, že vaše obočie nespĺňa niektoré „normy“ alebo trendy, vždy sa môžete pokúsiť o to, aby bolo časom hustejšie. Skúste napríklad pred spaním masírovať oblasť obočia po dobu 3 až 5 minút. Na masírovanie môžete použiť ricínový, olivový, alebo mandľový olej pre rýchlejší rast chĺpkov. Zdravá strava môže tiež urobiť svoje, a to nielen pri vlasoch, ale aj pri chĺpkoch na obočí. Rast obočia podporíte najmä konzumáciou rýb, orechov, hrozienok a rôznych olejov. Nebudete musieť dlho čakať a výsledky sa dostavia.

Nájdite ten správny tvar obočia pre svoj tvar tváre

obocie4
rafichowdhury.com

Ak je vaša tvár guľatého tvaru, pokúste sa vytvoriť oblúk tak vysoko, ako je to možné. Obočie by malo byť skôr v tvare priamky, to znamená od koreňa nosa až po koniec oka jedna priamka a od konca oka smerom nadol druhá priamka. Mali by ste sa vyhnúť pravidelným oblúkom. Pre hranatú tvár zvoľte výrazný uhol, tam, kde sa obočie „láme“. Vyhnite sa tenkým a príliš krátkym tvarom. Ženy s tvárou v tvare srdca by sa mali držať nízkeho oblúčika a okrúhleho tvaru, pretože to vytvára prirodzený vzhľad. Vyhnite sa tomu, aby vaše čelo pôsobilo akoby vystupovalo smerom nahor. Ak máte oválnu tvár, vyberte si tvar, ktorý bude mať jemný uhol.

Super rýchly a spoľahlivý návod

obocie2
pinterest.com

Na vykreslenie obočia sa dajú použiť tri body a túto metódu zvládnete pomocou ceruzky. Priložte si ceruzku ku koreňu nosa a jemne si pri obočí urobte drobnú bodku. To je začiatok obočia. Potom ceruzku priložte k vonkajšiemu kútiku oka a urobte bodku na vrchole obočia. To je bod, kde sa obočie láme smerom nadol. Potom ceruzku priložte k nosu tak, aby smerovala aj cez vonkajší kútik oka a nakreslite poslednú bodku. To je bod, kde by malo vaše obočie končiť.

Ako správne trhať obočie

obocie5
marieclaire.com

Na trhanie obočia budete potrebovať pinzetu. Ak ste už skúsené, možno používate aj voskové pásiky. V drogériách nájdete k starostlivosti o obočie už veľmi veľa skvelých produktov.

Vezmite si zrkadlo a uistite sa, že máte dobré osvetlenie. Do kvalitnej a dobrej pinzety sa určite oplatí investovať, veď je to niečo, čo vám vydrží snáď večne. Začnite trhať chĺpky do požadovaného tvaru. Snažte sa nikdy netrhať chĺpky zhora. Môžete zájsť príliš ďaleko a obočie môže byť vo výsledku príliš tenké. Obočie upravujeme najmä zdola a na ploche medzi. Na konci pleť vyčistíte pleťovou vodou, aby nedošlo k zapáleniu chĺpkov a ak máte príliš začervenanú pokožku, môžete ju schladiť pomocou ľadu. Na konci ešte obočie prečešte špeciálnou kefkou a všetky chĺpky, ktoré budú vyčnievať nad požadovaný tvar, zastrihnite.

Ako vyplniť obočie

A teraz poďme k najťažšej a pravdepodobne najnáročnejšie časť celej veci. Ako vyplniť obočie aby vyzeralo hrubšie a prirodzenejšie? Majte na pamäti, že farba obočia by mala byť veľmi podobná tónu vašich vlasov. Ak zvolíte tmavšiu farbu ako vaše vlasy, bude obočie vyzerať neprirodzene. Obočie vypĺňame ceruzkou na obočie, tieňmi, alebo gélom.

https://www.instagram.com/p/9c04MUBDtl/

Prvým krokom je, že obočie učešete pomocou kefky. Potom pomocou ceruzky alebo tieňov vykreslite líniu najskôr zo spodnej časti. Potom vyplňte prázdne miesta a nakoniec dokončite zobáčik. Ak potrebujete pomôcku, môžete znovu použiť ceruzkovú metódu, tak, ako pri trhaní. Body vám pomôžu pri vykresľovaní. Nakoniec ešte zosvetlite oblasť medzi oblúčikom a viečkom. Tým zvýrazníte váš tvar.

Ak si neviete rady, tu je pár návodov, ako na to.

https://www.instagram.com/p/BH1tI6bAjcC/

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me

Najnovšie články