Pri umývaní vlasov zabudnite na tento postoj aj na horúcu vodu! Toto je 9 vecí, ktoré ničia naše vlasy viac než čokoľvek iné

KatkaR

Vlasy sú korunou krásy. Toto príslovie je na 100% pravdivé, avšak iba v prípade, že sa o tú korunu dokážeme správne starať. Možno vám do vienka nebola nadelená dlhá a hustá hriva, možno práve naopak a vy s ňou bojujete denne. Nech je to už ako chce, vaše vlasy si zaslúžia príkladnú starostlivosť za každých okolností. Vedeli ste však, že niektoré procedúry sú vašim vlasom skôr na škodu než na úžitok? Pozrite sa s nami na zoznam tých najškodlivejších a uistite sa, že vaše vlasy nimi už nikdy trápiť nebudete.

Článok pokračuje pod videom ↓

Zlý postoj pri umývaní vlasov

Poďme sa chvíľku baviť o tom, ako si umývate vlasy. Ak si svoje dlhé kadere umývate v čo najpohodlnejšej pozícii, podobne ako dievčatá z reklám, a teda stojac priamo pod sprchou, okamžite s tým prestaňte. Fakty hovoria sami za seba – sklonenie, resp. predklonenie vašej hlavy dolu a umývanie vlasov v tejto pozícii sa javí byť najlepším riešením. Šampón si takto dokážete aplikovať na všetky potrebné miesta, vlasy si dokážete umyť lepšie a efektívnejšie, pretože visiace vlasy sa medzitým pohybujú vo vzduchu a vy ich viete poriadne uchopiť a umyť, a ak si na koniec budete chcieť aplikovať kondicionér alebo výživovú masku, nestane sa vám, že by ste túto starostlivosť aplikovali príliš blízko ku končekom – a tým predídete ich rýchlemu masteniu.

Umývanie vlasov horúcou vodou

View this post on Instagram

Знаете ли вы, что горячая вода💧раздражает кожу лица? – Если вы будете умываться горячей водой, то тем самым будете ослаблять кровеносные сосуды кожи лица. Так появляются красные пятна, а регулярное умывание горячей водой приводит к травмам сосудов и покраснения могут остаться надолго. – Сохраняйте себе✔️ и не забудьте ставить❤️ – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 🌟Сияйте вместе с @be_shine_md 🌟

A post shared by be SHINE-Природная Косметика 🌿 (@be_shine_md) on

Síce si zaiste všetky z nás rady užívajú horúci kúpeľ obohatený o penu, bublinky, pohár kvalitného vínka či sviečkami dotvorenú atmosféru, keď sa jedná o vlasy – horúca voda je nepriateľom číslo 1! Spôsobí, že vaše vlasy budú oslabené a bez objemu. Na druhej strane vlažná voda pôsobí na vlasy blahodarne, uhladzuje ich a zanecháva ich jemné.

Sušenie vlasov

Aj v tomto prípade platí rovnaké pravidlo ako v tom predchádzajúcom – horúci vzduch vychádzajúci z féna priamo na vaše vlasy vám síce môže pomôcť rýchlejšie ich usušiť, no zároveň na nich zanechá dlhodobé a nezvratné následky. Preto si pred sušením, žehlením alebo kulmovaním vlasov nezabudnite naniesť vlasovú starostlivosť určenú na ochranu pred teplom. Fén by ste mali mať nastavený na strednú teplotu a maximálny výkon. Postavte sa do rovnakej pozície akú sme opísali v prvom bode, pri umývaní vlasov, a prúd vzduchu by mal smerovať paralelne pozdĺž vašich vlasov. Potom fén posúvajte krátkymi pohybmi zo strany na stranu. Nakoniec nastavte fén na fúkanie studenej teploty a dokončite svoj účes. Pokiaľ si vlasy sušíte iba uterákom, odporúčame vám, aby ste použili hodvábny, resp. aby ste sa vyhli použitiu bavlneného. Mokré vlasy sú obzvlášť náchylné na poškodenie a štiepenie sa.

Nedostatok tekutín

Určite vám znova nemusíme opisovať všemožné benefity dodržiavania pitného režimu a pozitívne dopady dostatku tekutín na ľudské telo a krásu – a vlasy nie sú výnimkou. Mnoho ľudí ani len netuší, že vlasy tiež potrebujú vodu na to, aby rástli a aby boli zdravé. Keďže voda tvorí až 15% celkového objemu vlasov, uistite sa, že jej budete prijímať dostatok. 

Vystavovanie vlasov mrazu a chladu

Nuž, a teraz pár slov k počasiu. Pokiaľ žijete v podnebí s miernou klímou, máte šťastie a môžete tento bod pokojne preskočiť. Avšak, ako ste si určite všimli, Slovensko je v posledných rokoch charakteristické silnými zimami, ktoré sú sprevádzané i treskúcimi mrazmi. A práve toto obdobie je pre naše vlasy nočnou morou. Keďže už vieme, že voda je dôležitou súčasťou našich vlasov, je na mieste pripomenúť, že voda môže zamŕzať a to nás privádza k podstate veci: nenosenie klobúka, čiapky alebo akejkoľvej hrejivej pokrývky hlavy v období mrazov, môže viesť k vážnym následkom v podobe polámaných a zničených vlasov. Samozrejme, podobné je to aj s vystavovaním vlasov extrémne vysokým teplotám. Ani v tomto prípade teda nezabúdajte na ich ochranu.

Prírodné masky

Doma a vlastnoručne vyrobené kúry a masky na vlasy sú v súčasnosti akýmsi trendom. Je však rozdiel, či vašim vlasom doprajete skúsenou kaderníčkou odporúčanú starostlivosť alebo iba tak náhodne zmiešanú zmes, o ktorej ste sa dočítali na pochybnom internetovom portáli. Ženy do takýchto kúr rady zahŕňajú oleje. Majte sa však na pozore – prírodné oleje, ako kokosový, arganový či jojobový do profesionálnych stylingových kúr nepatria.

Konzumácia nezdravých jedál alebo veľmi prísna diéta

ALMOND BROCCOLI SALAD http://ow.ly/AT5h3078FaC

Gepostet von Summer Fun am Montag, 2. April 2018

Krásne vlasy sú podmienené príjmom dostatočného množstva proteínov, vitamínov a ostatných živín. Kľúčovými prvkami sú pritom železo a biotín. Železo aktivuje veľmi dôležitý enzým, ktorý je zodpovedný za bunkové delenie. Zoznam produktov, ktoré nám môžu efektívne dopomôcť ku krásnym, zdravým a silným vlasom je síce dlhý, no váš jedálniček by mal bezpochyby zahŕňať vlašské orechy, ľanové semienka, lososa, avokádo, sladkú papriku, ružičkový kel, mandle, brokolicu, tekvicové semienka a raw kakaový prášok. Pokiaľ chcete získať extra dávku zinku a železa, nezabudnite ani na špenát.

Nestaranie sa o vlasy

View this post on Instagram

ALOHA #surfcurls🏄🏻‍♀️ Лови мой оушан #style 🌊 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Творили дождливым четвергом в @krasota.cc безудержное веселье, терялись в текстурах и получили фееричный #BOMB 🤘🏿 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Для меня этот особый ритуал, как глоток свежего воздуха из плойки с ионизатором 🤪💦 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Результат превзошёл все мои ожидания благодаря гуру перевоплощений @kaxussi – ты ТОП! 🕺🏿 За малым осталось встать на доску и пришвартоваться к берегам Убуда🧘🏻‍♀️ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ А вы боялись, ну круто же? ✂️ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 📸 @pahomova

A post shared by VALERIYA REDKO (@mrsvaleriyav) on

O niektoré situácie je lepšie nestarať sa a počkať, nech sa vyriešia bez našej pomoci. V prípade vlasov to však neplatí! Vašu kaderníčku by ste mali navštevovať pravidelne a určite by ste nemali zanedbávať pravidelné skracovanie, resp. strihanie zničených a rozštiepených končekov. Pokiaľ si myslíte, že vaše vlasy to nepotrebujú a že vás budú poslúchať, pokiaľ vy o ne neprejavíte ani najmenší záujem, musíme vás sklamať.

Nečesanie vlasov

Did you know… brushing hair before a shower reduces clogs and tangles! #monatshampoo #naturalshampoo #haircare…

Gepostet von Jennifer Dickert – Independent MONAT Market Partner am Sonntag, 25. Februar 2018

Češte a češte! Áno, šálka rannej kávy hneď po prebudení znie síce lákavo, no určite nezabudnite ani na úpravu vašich vlasov. Túto jednoduchú, no veľmi podstatnú činnosť totiž mnohé z nás zanedbávajú. Práve česanie môže so vzhľadom našich vlasov urobiť hotové zázraky! Pokiaľ túžite po krásnych vlasoch, mali by ste si zaobstarať kefu na vlasy s prírodnými štetinami. A nezabúdajte – keď si chcete vlasy upraviť do vrkoča, nerobte si ho príliš tesný a ani ho nesituujte príliš vysoko. Po dni strávenom s takýmto vrkočom vás čaká nielen bolesť hlavy, ale aj zničené vlasy.

Ktoré zo spomenutých tipov dodržiavate a na ktoré si naopak neviete zvyknúť? Máte vlastné tipy na krásne a zdravé vlasy, ktoré by ste nám mohli odporučiť?

Katuš, brightside.me

Najnovšie články