Internet zaplavil trend, vďaka ktorému budete mať nádherné vlasy. Túto potravinu máte doma možno aj vy

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Esenciálne oleje sú nabité mnohými výhodami pre naše vlasy. Najlepší a najvýhodnejší je jednoznačne rozmarínový olej. Práve ten sa stal na sociálnych sieťach virálny.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval portál Instyle, podľa certifikovanej dermatologičky Marisy Garshick sa využíva rozmarínový olej, získaný z rozmarínu najčastejšie rastúceho v oblasti Stredozemného mora. Doktorka povedala, že rozmarínový olej funguje ako antioxidant proti zápalu.

@fferlopez Replying to @Lorena Perez ♬ SNAP – High and Fast – Rosa Linn

Prospieva našim vlasom

Ako ale presne prospieva rozmarínový olej našim vlasom a ako ho môžeme začleniť do našej vlasovej rutiny? Je to výborný výživový doplnok, ak chcete mať silné a husté vlasy. Pokiaľ ide o rast vlasov a ich celkové zdravie, rozmarínový olej má preukázané výhody. Niektoré štúdie ukázali, že už po šiestich mesiacoch môže priniesť vynikajúce výsledky a zlepšiť rast.

@alpinemorphine Hair growth recipe 🙏🏼🌱 #rosemary#rosemaryrecipes#hairgrowth#hairgrowthtips#rosemaryhairgrowthoil#fyp#rosemaryhairtreatment ♬ SAD GIRLZ LUV MONEY – Remix – Amaarae & Kali Uchis

Má vynikajúce vlastnosti

Okrem toho medzi jeho výhody patrí aj zníženie poškodenia a lámavosti vlasov. Vďaka svojim antimikrobiálnym a protizápalovým vlastnostiam pomôže aj proti lupinám, akné na pokožke hlavy a iným druhom začervenania a podráždenia. Môže byť použitý na všetky typy vlasov a je obzvlášť prospešný pre ľudí, ktorí majú problémy s vypadávaním alebo lámaním vlasov.

Čistý rozmarínový olej možno aplikovať priamo na vlasy či pokožku hlavy, aby sa dosiahol maximálny účinok. Na masáž hlavy potrebujete len malé množstvo. Môžete ho pritom aplikovať aj na končeky vlasov. Rozmarínový olej môže byť tiež súčasťou mnohých produktov na vlasy a pokožku hlavy.

Najnovšie články