Mamičku poriadne skritizovali za pitie alkoholu počas dojčenia. Pre všetkých má jednoznačnú odpoveď

Kristína Hagarová

Foto. Instagram (the.lauren.mcleod)

Mamička na sociálnych sieťach obhajovala pitie alkoholu počas toho, ako dojčila svoje malé dieťa. Za toto rozhodnutie si však vyslúžila množstvo kritiky. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Tyla, Lauren McLeod z Austrálie zverejnila na svojom Instagrame, kde má takmer 5-tisíc sledovateľov fotografiu, na ktorej dojčí svoju dvojročnú dcéru Tigerlily. Okrem toho dojčí aj svojho 5-ročného syna Bowieho. Hoci okrem iného čelí kritike aj za to, že prekročila vek, ktorý je podľa mnohých „vhodný“ na dojčenie.

Je alkohol počas dojčenia v poriadku?

Teraz však zverejnila fotografiu, na ktorej dojčí svoju dcéru a pritom pije víno. Národné smernice v Austrálii ženám odporúčajú, aby počas dojčenia nepili alkohol. Ich výskumy taktiež ukazujú, že približne 5 až 6 % alkoholu v krvi matky sa dostane aj do mlieka. „Chcem, aby dojčiace ženy vedeli, že ak si chcú počas dojčenia vychutnať občasné pitie, je to v poriadku,“ povedala.

Nedostatok informácií

„O pití alkoholu počas dojčenia existuje veľa mylných predstáv, preto vždy povzbudzujem dojčiace ženy, aby si urobili vlastný výskum z dôveryhodných zdrojov a mohli sa rozhodnúť. Asi mnoho ľudí predpokladá, že alkohol ide priamo do materského mlieka alebo svojmu dieťaťu ublíži. Množstvo komentárov o negatívnom vplyve alkoholu počas dojčenia vyplýva z nedostatku informácií.“

Dôležité je množstvo

Podľa nej je pár pohárikov v poriadku a je veľmi málo pravdepodobné, že by to malo na dieťa vplyv. Za príspevky o alkohole počas dojčenia dostala množstvo negatívnych komentárov, ozvalo sa však aj množstvo takých, ktoré netušili, že je to v malom množstve v poriadku. Organizácia Foundation for Alcohol Research and Education radí, že je dôležité počkať aspoň dve hodiny po každom alkoholickom nápoji pred dojčením.