Táto firma urobila významný krok. Ženám dáva každý mesiac deň voľna navyše pri bolestivej menštruácii

Kristína Hagarová

Foto: pixabay

Menštruácia už dávno nie je tabu a je super, že o nej ženy otvorene hovoria. Časy, kedy sme úzkostlivo brali do ruky tampón, aby nás pritom nikto nevidel, sú už dávno preč.

Článok pokračuje pod videom ↓

Hoci pre mnohé ženy je rozprávanie o svojom cykle nepríjemné, určite vás poteší krok francúzskej firmy La Collective, o ktorej informoval portál Nouvelobs. Spoločnosť, ktorá sídli v meste Monpellier zaviedla pre svoje zamestnankyne deň plateného voľna navyše, a to každý mesiac.

Mnohí by pristali aj viac dní

Využiť ho môžu v prípade bolestivej menštruácie. Deň voľna je pritom dobrovoľný a ženy ho môžu využiť, kedy potrebujú. Stačí len napísať žiadosť. Podľa mnohých ľudí je to dôležitý spoločenský krok a niektorí dokonca tvrdia, že by to malo byť viac dní, keďže mnohé ženy majú bolesti aj dva alebo tri dni.

Foto: unsplash

Firma sa k tomuto kroku rozhodla po tom, čo prostredníctvom dotazníkov zistila, že 89 % zamestnankýň prežíva bolestivú menštruáciu. Mnohé ženy tiež pripustili, že to môže negatívne ovplyvňovať ich pracovný výkon. Tento nápad ale nie je vo svete novinkou, funguje to už aj v Japonsku, Južnej Kórei ale aj Indonézii.