2-ročnému synovi nedáva zeleninu, kŕmi ho len mäsom. Bývalú vegánku ostro kritizujú všetci rodičia

Hyriaková Kristína

Foto: maxpixel

Vegánstvo je určite poslednú dobu niečo, o čom sa neustále hovorí. Väčšinou sa vegánstvo stáva synonymom niečoho pozitívneho, čo robí telu dobre a vďaka čomu budete štíhlejšia. Ladbible však priniesol zvláštny príbeh ex-vegánky.

Článok pokračuje pod videom ↓

Mamička, ktorá bola niekedy vegánka sa totálne obrátila. Svojmu synovi dáva jesť iba mäso a živočíšne produkty. Bežne mu dáva aj surový steak na raňajky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Gloria Zasso 📍Munich (@shanyaraleonie),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Gloria Zasso 📍Munich (@shanyaraleonie),

Synovi takmer vôbec nedáva zeleninu

Gloria Zasso, jej manžel Thomas a ich dvojročný syn Isaac sa dali na totálne mäsožravú stravu, kedy na raňajky bežne jedia surové mäso, hoci na večeru si už dajú niečo varené, napríklad pomaly pečené jahňacie. Keď ide o ovocie a zeleninu, ovocie je rarita a zelenina takmer vôbec. Napriek stravovacím návykom, ktoré majú teraz bola Gloria veľmi dlho vegetariánkou.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Gloria Zasso 📍Munich (@shanyaraleonie),

Od 12-tich rokov bola vegetariánkou

30-ročná žena sa stala vegetariánkou, keď mala iba 12 rokov. Neskôr sa z mnohých dôvodov rozhodla, že prejde na vegánstvo. Chuť mäsa jej bola nepríjemná a tvrdila, že vlastne jej to ani nikdy nechutilo. Zdá sa však, že sa do toho pomaly dostáva. Asi každého by zaujímal v prvom rade dôvod, prečo to urobila. Išlo hlavne o jej zdravie.

Zdravotné problémy vegánstvo nevyliečilo

Keď mala približne 20 rokov, začali sa jej stupňovať zdravotné problémy. Neustále mala horúčku, zápaly priedušiek a močových ciest. Najprv teda prešla na vegánstvo. „Bolo to v čase, keď sa o tom naozaj veľmi veľa hovorilo, tak som do toho šla. Na antibiotikách som bola aj dva alebo trikrát ročne a už som to nechcela. A fungovalo to. Nebola som chorá, bola som energická a šťastnejšia,“píše na svojich sociálnych sieťach .

Do stravy pridávala živočíšne produkty

Ten pocit však dlho nevydržal. Keď porodila Isaaca, začali sa jej problémy len zhoršovať. Mala artritídu a silné bolesti v rukách aj v nohách. Nechcela brať žiadne silné lieky, ktoré jej predpisovali, tak sa začala viac zaujímať o to, čo je. Postupne začala do svojej stravy pridávať živočíšne produkty a zistila, že jej to pomáha. V roku 2018 teda opäť ochutnala mäso.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Gloria Zasso 📍Munich (@shanyaraleonie),

Mäso pomohlo

K jej prekvapeniu to pomohlo. „Neznelo mi to dobre a ani som to nerobila pre potešenie. A naozaj som myslela dobre, keď som to skúsila. Keď som jedla mäso prvý raz, musela som si držať nos, aby som to necítila. Napriek tomu to pomohlo. Stále som proti tomu, aby sa zvieratám ubližovalo, ale nie som proti tomu, aby sme vôbec nejedli mäso. Vždy sa uistím, že všetko mäso, čo jeme, pochádza zo zvierat, o ktoré sa ľudia dobre starali a neboli brutálne zabité.“

Je pod paľbou kritiky

„Stále nemám rada chuť mäsa. Teraz to beriem ako liek. Ale jeden deň mi to možno bude chutiť. Teraz sa proste cítim oveľa lepšie.“ Podľa jej slov je jej jasné, že je a aj bude pod paľbou kritiky, hlavne za to, že Isaacovi nedáva takmer žiadnu zeleninu, čo považujú za nezodpovedné. Podľa nej však teraz počúva to, čo jej hovorí jej telo. Každá matka musí urobiť rozhodnutie sama.

Čo si o tom celom myslíte? Je správne, aby matka dávala svojmu synovi len mäso?

Najnovšie články