Nikto do tvojho života nepríde náhodou

Lucia Mužlová

Každý v našom živote je buď testom, trestom alebo darom. Nikto neprišiel do nášho života len tak náhodou. Od každého si zoberme len to najlepšie, len to, čo z nás urobí lepšieho a silnejšieho človeka. Nie každý v tvojom živote bude k tebe milý a srdečný. Nie každý ťa bude podporovať a nie každý bude o tebe hovoriť v dobrom. Aj keby si zachránila celý svet, vždy sa nájde niekto, kto by ťa skritizoval. Čím skôr sa s tým zmieriš, tým lepšie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Si samostatná bytosť, ktorá má okolo seba rôznych ľudí. Vyberaj si uvážene, koho pustíš do svojho života viac ako len na jednu chvíľu. Pouč sa z činov ľudí, ktorí boli pre teba trestom a testom.

Nikto do nášho života nepríde len náhodou. Každý v ňom má výnimočnú úlohu a každý človek, ktorého stretneš, ťa ovplyvní a zanechá v tebe čosi.

„Príliš veľa myslíme a príliš málo cítime. Viac ako stroje potrebujeme ľudskosť. Viac ako rozum potrebujeme láskavosť a miernosť. Bez toho zvlčíme a stratíme všetko.“

-Charlie Chaplin

unsplash.com

Nikdy neber ľudí v tvojom živote len ako náhody alebo zlé načasovanie. Všetko do tvojho života príde vtedy, kedy to má prísť. Nikdy to neovplyvníš a ani to nechci ovplyvniť. Radšej sa teš z toho, čo nové si sa naučila, čo nové si pochopila a zažila. Uč sa od ľudí. Uč sa, akou máš byť aj akou nemáš byť. Miluj tých, ktorí stoja pri tebe a nedrž v tvojom živote ľudí, ktorí ti ubližujú. Netrp pre ľudí, ktorí si to nezaslúžia, pretože takí v tvojom živote nemajú miesto.

Vyberaj si ľudí zodpovedne, pretože to ovplyvní tvoj život.

unsplash.com

Nikto do tvojho života neprišiel „len tak“. Prišiel ti niečo odovzdať, nikdy ti nič neberie, aj keď sa to možno tak zdá. Nehovor, že toto sa ti nemalo stať a že ten človek nikdy nemal prísť do tvojho života. Mal tam byť. Mal ťa niečo naučiť. Mal ťa sklamať. Mal odísť. A ty si to mala zažiť.

zdroj: babskeveci.sk, odzadu.startitup.sk