Kráľovná Alžbeta aj Coco Chanel. Toto je 7 žien, ktoré zmenili celý svet

Hyriaková Kristína

Foto: profimedia

Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien je dôležité pripomenúť si tie, ktoré zmenili históriu. Ženy sú inšpiratívne bytosti a aj keď sú často podceňované, je množstvo takých, ktoré zmenili svet. Je tiež množstvo tých, ktoré majú stále šancu svet zmeniť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Sú slávne zmenili históriu sveta. Nie je ich pritom len 7, my sme však zvolili práve tieto z nich, pretože boli pre náš svet kľúčové. Ktoré sú to podľa vás?

Kráľovná Alžbeta

Najdlhšie žijúca panovníčka, ktorá ešte stále vykonáva svoj úrad je inšpiráciou pre mnohých ľudí. Kráľovnou sa pôvodne nikdy stať nemala, no aj tak sa považuje za jednu z najobľúbenejších žien vôbec.

Foto: profimedia

Princezná Diana

Aj niekoľko rokov po tragickej smrti je inšpiráciou a v jej šľapajách sa snažia kráčať nielen jej synovia a ich manželky, ale aj množstvo ďalších žien.

Foto: profimedia

Evita Peronova

Politička, aktivistka, spisovateľka, herečka a prvá dáma Argentíny. Mnohí historici tvrdia, že v čase svojej smrti bola najmocnejšou ženou sveta.

Foto: profimedia

Margaret Thatcher

Železná Lady, predsedníčka britskej vlády a odhodlaná politička. Hoci bola mnohými ľuďmi neobľúbená, zapísala do ženskej histórie.

Foto: profimedia

Coco Chanel

Módna tvorkyňa a zakladateľka značky Chanel, ktorá pretrváva do dnes. Ikonická Coco je známa svojimi „malými čiernymi“ šatami, ale aj parfémom.

Foto: profimedia

Marilyn Monroe

Filmová herečka, speváčka, ktorá sa stala sexsymbolom 50. rokov 20. storočia a je stále pokladaná za jednu z najkrajších žien sveta.

Foto: profimedia

Marie Curie

Významná vedkyňa, chemička a fyzička. Získala dve Nobelove ceny, objavila dva nové chemické prvky. Ako prvá žena bola pochovaná pod kupolou francúzskeho Panteónu za vlastné zásluhy.

Foto: profimedia

Ženy, ktoré sme vybrali, sú úplne rozdielne a každá sa do histórie zapísala inak. Práve to je však na nich výnimočné. Ktoré ďalšie ženy podľa vás zmenili históriu?

Najnovšie články