S osudom sa popasovala inak. Žena zdokumentovala všetky štádia svojej rakoviny prsníka a dodala tak odvahu ostatným po celom svete

Banana

Aniela McGuinness je obdivuhodná žena, ktorá patrí k ľuďom, vďaka ktorým získame nový pohľad na svet. Práve, keď prežívame ťažké chvíle v živote nám pomôže nadhľad a vedomie, že tu nie sme samy, kto sa musí s takýmto osudom popasovať. Táto herečka z Floridy sa rozhodla vyrovnať so svojou rakovinou prsníkov po svojom a v odvážnych, silných a zároveň úsmevných fotografiách zachytáva mastektómiu presne tak, ako ju vnímala.

Článok pokračuje pod videom ↓


Aniela sa rozhodla nevzdať ale zabojovať, no k tomu, aby si dokázala prejsť najťažším obdobím prvého roka sa potrebovala na niečo zamerať. Odpútať svoju pozornosť, môcť prejaviť svoju kreativitu, brať veci z tej lepšej stránky no zároveň ich naplno prežiť. Preto si vybrala túto cestu autentickej fotosérie, ktorú predstavila svetu.


Kvôli rakovine, ktorá sa vyskytla v jej rodine Aniela podstúpila vyšetrenie. Lekár jej následne oznámil, že jej výsledky na rakovinu prsníka sú žiaľ pozitívne. Táto správa ju nesmierne zasiahla. Od toho momentu strávila veľmi veľa času sledovaním fotografií po mastektómii, aby si uvedomila svoju budúcnosť a fotky na internete ju skutočne desili. Rozhodla sa, že už viac nechce, aby boli toto jediné obrázky, ktoré ženy chystajúce sa podstúpiť mastektómiu videli.

Aniela zachytila každé štádium odstránenia prsníkov a začala snímkou, ktorá mala evokovať silu, s ktorou sa do tohto súboja hrdo vydala. „My ženy to dokážeme!“ Presne o tom hovorí táto fotka. Aniela priznáva, že chcela zachytiť svoje prsia ešte pred zákrokom, jednoducho mať pamiatku na to, ako vyzerali. No nechcela to urobiť tradičným spôsobom, preto tomu dodala hlbší význam. Zároveň odporúča všetkým ženám, ktoré sú na rovnakej ceste ako bola ona, aby si svoje prsia pred zákrokom vyfotili. Je podľa nej pekné, mať takúto pamiatku.


Ďalšie štádium Aniela porovnala s postavou Frankensteinovej nevesty. Jazvy na jej prsiach jej pripomínali túto filmovú dámu, a preto sa zhostila jej role. Šikovní maskéri sa postarali o dodatočné jazvy, make-up a účes a ďalšie štádium Aniela zvládla aj vďaka týmto aktivitám, ktoré ju bavili. Chcela na jednej snímke ukázať, ako sa snúbi krása s bolesťou, zjazvené časti s pekným ženským telom aj to, že odteraz je jej život takto odlišný.


Ďalším štádiom bola chemoterapia, kedy jej vypadali všetky vlasy, v tele mala vždy zavedené hadičky, monitorovali ju snímače a celkovo sa kvôli veľkému množstvu plastu a umelých častí spojených s jej telom cítila ako plastová bábika či figurína. Nápad sa jej pozdával, a tak znovu povolala šikovnú maskérku, ktorá z nej vytvorila živú figurínu.


Posledná fotografia vznikla vtedy, keď Aniela úspešne ukončila chemoterapie i rekonštrukciu prsníkov. Tento boj vyhrala, no jej telo je zmenené navždy. Aj keď dnes medicína ponúka možnosť zrekonštruovania bradaviek, Aniela sa rozhodla túto ponuku odmietnuť. Jednoducho sa zmierila s tým, ako jej prsia vyzerajú, no zároveň priznáva, že ju baví robiť si občas srandu z vlastných pŕs, ktoré nemajú bradavky.


Je pobavená, že kvôli tomu, že nemá bradavky vlastne môže zverejňovať svoje fotografie hore bez na facebooku či instagramu bez toho, aby porušovala ich pravidlá, čo ju skutočne rozosmialo.


Rozhodla sa teda využiť možnosť využívať len silikónové lepiace bradavky, ktoré priľnú na telo.


Sériu fotografií Aniela vytvorila s láskou pre tie ženy, ktoré si budú musieť prejsť ťažkou cestou. Dúfa, že im dodajú aspoň trochu odvahy i pobavenia, pretože na konci cesty budú navždy zmenené, no stále krásne bytosti. 

Pozri aj: Namiesto materského mlieka mu dávali len vegánske. Nezodpovední rodičia sa postarali o smrť vlastného dieťaťa

Jana, boredpanda.com