Toto je 8 kritérií, podľa ktorých muži posudzujú ženskú krásu a pôsobia ako magnet. Najviac ma zarazil bod č. 7

KatkaR

Nie je tajomstvom, že ako muži, tak i ženy chcú byť pre opačné pohlavie čo najatraktívnejšie a často pre to robia možné í nemožné. Stavíme sa, že ste sa počas svojho života minimálne raz zamysleli nad otázkami, ako byť pre mužov atraktívna a sexy, ako pritiahnuť ich pozornosť a ako ich zaujať. Máme to jednoducho v sebe a to, že túžime priťahovať zrak silnejšieho pohlavia je úplne prirodzené. Ak ste si doteraz mysleli, že mužov priťahujú iba ženy s tvárou bábiky a krásnym štíhlym telom, čítajte ďalej – je možné, že ste na omyle! 

Článok pokračuje pod videom ↓

Postava

Tento fakt vás možno prekvapí, no keď sa muž pozrie na nejakú ženu, medzi prvými myšlienkami sa objaví i tá, či by s touto ženou chcel (a hlavne mohol!) mať v budúcnosti deti alebo nie. Práve preto si muži podvedome vyberajú ženy, ktoré majú širšie boky a užší pás. Žena má totiž podľa nich vyzerať plodne a zdravo!

Úsmev

To, že úsmev je jedným z najjednoduchších a najefektívnejších spôsobov ako zaujať silnejšie pohlavie, už asi dávno viete z vlastnej skúsenosti. Váš úsmev totiž mužom naznačí, že ste otvorená novým dobrodužstvám a prípadným flirtom.

https://www.instagram.com/p/Bf01kZ9lJLF/?tagged=womansmile

Je to však také jednoduché? Nie! Muži si totiž v neposlednom rade dávajú záležať aj na vašich zuboch – to ale neznamená, že sa máte hneď objednať na bielenie zubov, aby ste získali bezchybný úsmev hollywoodskych herečiek – iba sa jednoducho snažte vyhnúť základným trápnym situáciám, akými by mohli byť zápach z úst alebo zažltnuté zuby. To, že si muží zakladajú na krásnom úsmeve a zuboch svojej partnerky je spájané s faktom, že krásne zuby sú indikátorom pevného zdravia a dobrej genetiky. Koniec koncov, muž vlastne okrem partnerky hľadá väčšinou aj budúcu matku svojich detí.

pexels.com

Symetrická tvár

Tvárová symetria je jednou z najatraktívnejších fyzických čŕt. Táto skutočnosť má svoje odôvodnenie v ľudskom mozgu, ktorý dokáže symetrickú tvár vizuálne spracovať rýchlejšie než asymetrickú. Netvrdíme, že každá z nás by mala byť vlastníčkou stopercentne symetrickej tváre, keďže to sa dosiahnuť nedá! Avšak, čím menej asymetrickýh čŕt má vaša tvár, tým rýchlejšie zaujmete ľudské oko.

https://www.instagram.com/p/BVGHgdYhK42/?tagged=symetricface

Pery

Keď si muži predstavia ženské pery, vidia také, ktoré sú ako stvorené na bozkávanie. Pýtate sa aké sú to? Napriek všemožným spôsobom a marketingovým ťahom, ktoré nás už roky učia, ako zväčšiť svoje pery, ukázalo sa, že muži preferujú (čo sa týka veľkosti alebo plnosti) tenké až stredné pery. Samozrejme, to neznamená, že máte zabudnúť aj na rúž alebo voňavý balzam. Červený rúž na pery dokáže pritiahnuť mužské pohľady za rekordne krátky čas!

Oči

Muži sa milujú dívať do hlbokých a veľkých očí a dôvod je veľmi jednoduchý! Keď sa človek zamiluje do osoby, na ktorú sa pozerá, jeho oči sa rozšíria a zväčšia. Práve preto osoby s veľkými očami pôsobia šťastnejšie a príťažlivejšie.

pexels.com

Obočie

Obočie je jedným z najdôležitejších piliérov našej tváre. Jeho tvar, farba i celková úprava o nás mnoho prezrádza. Obočie nám nielen pomáha prejaviť naše emócie a pocity, ale ak sa oň dokážeme dôkladne postarať, pomôže nám vyzerať neodolateľne a spôsobí, že muži sa doslova stratia v našich očiach. Bolo dokonca preukázané, že ľudia si skôr než oči všímajú práve obočie. Takže, pri nanášaní  make-upu rozhodne nepodceňujte úpravu tejto časti tváre.

pexels.com

Postoj a držanie tela

Vystrite sa, dámy! Váš postoj o vás totiž prezrádza viac, než by ste si mysleli. Ľudia s ochybnutým postojom mávajú väčšinou problémy so socializáciou a s vychádzaním s inými ľuďmi. Pôsobia hanblivo a okoliu dávajú najavo, že nie sú otvorení novým príležitostiam. Naopak, ľudia, ktorí chodia vzpriamene a vyrovnane majú tendenciu pôsobiť na svoje okolie sebavedomým a atraktívnym dojmom. Držanie vášho tela významne ovplyvňuje prvý dojem, ktorý zanecháte v človeku, s ktorým prídete do kontaktu. Ak zmeníte držanie vášho tela, môžete tým zároveň zmeniť aj to, čo si o vás ľudia budú myslieť.

Farba oblečenia

Ak chcete zaujať muža svojich snov, nebojte sa tak urobiť pomocou farieb – zvoľte napríklad zaujímavé a sexy červené šaty. Farba vášho oblečenia môže totiž vo veľkej miere ovplyvniť vašu atraktivitu. Výskumy preukázali, že farbu krvi považujú muži za najkrajšiu, pretože v nich evokuje lásku a vášeň.

Nepohrdnite však ani klasickými čiernymi šatami – nosenie čiernej farby totiž mužovi naznačí, že ste inteligentná a sebavedomá žena.

Tak čo, robíte naozaj všetko preto, aby ste boli pre opačné pohlavie atraktívna a príťažlivá? Ak sa vám stále nedarí nájsť vážnu známosť, možno by ste sa mali inšpirovať vedeckými zisteniami, ktoré sme vám priniesli. Máte prípadne nejaké ďalšie zaručené a vami overené tipy, ktoré nenechajú žiadneho muža chladným? Podeľte sa o ne i s nami.

Pozri aj: Milujete niekoho, kto nemiluje vás? Neopätovaná láska zasiahne hlboko a toto je 8 vecí, ktoré musíte vedieť

Katuš, brightside.me