Holenie podpazušia bolo pre mňa nočnou morou. Odkedy mi kamarátka poradila túto domácu metódu dlhodobého odstránenia chĺpkov, holiť sa nemusím už vôbec

Monizz

Väčšina žien nežiadúcim ochlpením trpí. Jedná sa najmä o nohy a podpazušie, no mnohým prekážajú aj zarastajúce intímne partie či dokonca ruky. Väčšinou na odstraňovanie chĺpkov používame žiletky, lenže tie pokožku dráždia a na druhý deň sa už ochlpenie derie z kože von. Takéto trampoty sú pre mužov tak zábavné, ako sú pre ženy nepríjemné.

Článok pokračuje pod videom ↓
holenie1
maiamaia.net

Odstraňovanie chĺpkov bez žiletky je možné viacerými spôsobmi realizovanými z bezpečnostných a hygienických dôvodov predovšetkým v salónoch krásy – voskom, cukrovou pastou, ale aj laserovou depiláciou, ktorá však dokáže v našej peňaženke urobiť naozaj poriadny prievan. Prečo však míňať nehorázne peniaze, keď takýto problém môžeme vyriešiť v pohodlí domova?

Cukrová pasta

Zmiešajte 2 PL citrónovej šťavy, 2 PL kryštálového cukru a približne 4 PL vody. Zo zmesi by vám mala vzniknúť pasta, ktorá sa bude lepiť a naťahovať. Aplikuje túto pastu na problémovej partie a počkajte približne 10 minút, kým zaschne. Potom kožu opláchnite studenou vodou. Tento postup opakujte denne po dobu jedného mesiaca. Citrónová kyselina chlp nielen zbaví farby, ale aj zničí jeho štruktúru. Chlp tak postupne sám vypadne a tak ľahko už znova nenarastie.

holenie3
wisegeek.com

Medová maska

Zmiešajte 2 PL citrónovej šťavy a 2 PL medu. Zmes musí mať rovnomernú konzistenciu. Vatovým tampónom naneste medovú zmes na problémové miesta, pozor, v smere rastu chĺpkov. Nechajte pôsobiť aspoň 10 minút a potom zmes opláchnite. Tento postup vykonávajte maximálne 2-krát týždenne po dobu jedného mesiaca.

Ak sa výsledok nedostaví ani po mesiaci, nestrácajte trpezlivosť a opakujte postup naďalej. Táto maska nie je vhodná pre alergikov, pretože môže spôsobiť lokálne začervenania a svrbivosť pokožky.

holenie2
thenassauguardian.com

Domáce metódy odstraňovania chĺpkov sú veľmi jednoduché a bezbolestné. Je pravda, že si vyžadujú viac času a trpezlivosti, no výsledok je fantastický. Ak s jednou z procedúr začnete už teraz, do leta máte hladké nohy, podpazušie aj oblasť bikín. Tie vám vydržia krásne a bez chĺpkov minimálne do konca prázdnin. Potom stačí postup opakovať krátkodobo. Chĺpky zmiznú už po prvých aplikáciách.

holenie4
bhanuni.com

Až 85% žien má po holení alebo inom agresívnom odstraňovaní ochlpenia alergické a zápalové reakcie. Ako ste na tom vy? Mávate aj vy problémy s holením nežiadúceho ochlpenia žiletkou alebo uprednostňujete iné metódy? Dajte nám o sebe vedieť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články