Plienky, krúžky, úlohy a varenie. Keď som už ako matka zlyhávala a manžel s ničím nepomáhal, urobila som túto jednu vec

Zuzana Fulopova

Foto: publicdomainpictures.net

Vedeli ste, že sa nám 4 mesiace po pôrode zvýši množstvo sivej hmoty v mozgu? Toto je však len jedna z mnohých zmien v živote každej z nás po pôrode, pretože sa meníme na matku na plný úväzok. Ale ako to chodí aj v práci, aj od materstva si musíme raz za čas oddýchnuť. 

pixabay

Keď sa v živote ženy objavia deti, stanú sa pre ňu stredobodom pozornosti, ale to nie je dôvod aby zabúdala na seba. Akokoľvek to môže znieť zvláštne, raz za čas by si každá matka mala oddýchnuť od svojich ratolestí. Predsa len, žena nie je stroj a má svoje potreby, a ak myslí aj na seba, to neznamená, že by bola zlá matka. Jednoducho iba pre správne fungovanie musí raz za čas dobiť aj ona energiu. Pri tom stačí iba výlet s priateľmi, víkend niekde v horách, alebo noc v hotely, dôležité je byť bez detí a všetok čas stráviť sama pre seba.

Aké pozitíva prinesie čas strávený pre seba

pixabay

Každá mama je občas unavená, keď neustále rieši domáce práce a život točiaci sa okolo detí. Táto únava môže časom prerásť do stresu a zlej nálady, kedy to môže prerásť až do zlej atmosféry v rodine. Práve preto je dovolenka dobrá nie len pre ňu samotnú, ale aj pre celú rodinu. Po tomto oddychu načerpá novú energiu, bude ľahšie zvládať svoje povinnosti a navyše bude rada, že je opäť so svojimi deťmi.

Každá mama miluje svoje deti, ale povedzme si pravdu, deti dajú zabrať a rýchlo unavia. Preto, ak mama raz za čas pôjde na dovolenku bez nich, prospeje to nie len jej ale aj deťom. Odlúčením nám najmilší začnú po čase chýbať a začneme si uvedomovať akí sú vzácni v našom živote.

Pri neprítomnosti matky rodina ocení, čo pre nich mama robí a začnú netrpezlivo čakať na jej návrat. A mama sa zas teší na návrat domov a prehodnotí svoj postoj k povinnostiam od ,“musí“ na „chce“.  Každú činnosť začne robiť s radosťou, pretože jej najbližší chýbali na dovolenke.

pixabay

Čas strávení bez rodiny je tiež príležitosť na seba. Starostlivá matka by sa mala starať aj o seba, nie len o potreby dieťaťa. Tým sa nemyslí ale aby prevetrala šatník, či strávila čas v kozmetickom salóne. Stačí len zrelaxovať myseľ a prestať rozmýšľať nad každodennými povinnosťami. To jej pomôže lepšie spoznať samu seba a priniesť harmóniu svojej duši.

pixabay

Ak teda cítite, že si potrebujete oddýchnuť od každodenných rodičovských povinností, nemusíte sa cítiť za to vinná. Nie ste len matkou, ale aj ženou, ktorá by sa mala baviť so svojimi priateľmi, relaxovať a dobiť si energiu. Zoberte si preto pár dní voľna a nechajte starostlivosť o deti na partnera. Uvidíte, že to pomôže celej rodine.

brightside.me
1
Komentovať