Stala sa jednou z najstarších matiek na svete. Ako 70-ročná len nedávno porodila dvojičky

Hyriaková Kristína

Ilustračné foto: Nikhil More, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons / needpix

70-ročná žena sa po pôrode dvojčiat stala jednou z najstarších mamičiek na svete. Povedala, že jej novorodenci sú zázrak. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Informoval o tom portál Tyla. Safina Namukwaya z Ugandy porodila 29. novembra cisárskym rezom chlapčeka a dievčatko v nemocnici International and Fertility Center v Kampale. Vo veku 70 rokov sa stala jednou z najstarších mamičiek na svete. V nemocnici ju tiež nazvali najstaršou matkou Afriky.

Otehotnela umelým oplodnením

Žene sa podarilo otehotnieť prostredníctvom IVF – umelým oplodnením prostredníctvom darovaných vajíčok a spermií od jej partnera. Povedala, že sa jej všetci vysmievali kvôli tomu, že nemá deti, preto sa rozhodla, že ich chce mať aj vo vyššom veku. Prvá dcéra sa jej pritom narodila v roku 2020.

Partner ju opustil

„Starala som sa o veľa detí, avšak všetky postupne odchádzali. Myslela som na to, kto sa o mňa postará, keď budem stará,“ povedala a dodala, že jej partner ju opustil po tom, ako sa dozvedel, že čakajú dvojičky.

Safina aj deti sa majú dobre, hoci sú umiestnené na jednotke intenzívnej starostlivosti, keďže sa narodili predčasne. Po oznámení tejto výnimočnej správy na facebooku nemocnice uviedli, že prekonali africký rekord. Teraz pritom oslavujú 20. výročie. Safina povedala, že sa cíti výborne a je rada, že deti sú v poriadku. Dodala tiež, že čaká, že jej miestni obyvatelia pomôžu kvôli jej pokročilejšiemu veku.

Najnovšie články