Stará mama odmieta strážiť svoje vnúča bez zaplatenia. Od dcéry očakáva 17 eur na hodinu

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Jedna žena vyvolala obrovskú diskusiu na internete po tom, čo na fóre prezradila, že jej mama odmieta opatrovať svoje vlastné vnúča, pokiaľ jej nezaplatí za hodinu 15 libier, teda približne 17 eur.

Článok pokračuje pod videom ↓

Podľa portálu Tyla, sa táto téma objavila na Reddite pred niekoľkými mesiacmi, keď sa žena opýtala či je podľa nich normálne, že jej mama odmietla pomôcť so staraním o svoje vnúča, keď sa vrátila do práce.

Požiadala o pomoc svoju mamu

29-ročná žena vysvetlila, že po ukončení materskej požiadala svoju mamu, aby jej pomohla so starostlivosťou o dieťa. „Moja mama má 64 rokov, od roku 1992 nechodí do práce. Odmietla s tým, že už je stará a že svoje deti si už vychovala… Potom dodala, že ak som chcela dieťa, mala som s ním zostať doma a starať sa oň, kým môj muž nás bude živiť, ako to urobil aj môj otec.“

Foto: unsplash

Žena zároveň dodala, že bývajú v malom byte a chcú viac zarábať a našetriť peniaze, aby si mohli kúpiť väčší byt a zaplatiť rôzne veci. Jej mama povedala, že sa o vnúča postará, ak jej budú platiť 17 eur na hodinu, plus poplatky za to, keď budú meškať s vyzdvihnutím dieťaťa. Zároveň musia kúpiť veľa vecí do jej domu, pretože nechce chodiť ku svojej dcére.

Z domu pracovať nemôžu

Ani žena, ani jej manžel nemôžu pracovať z domu, takže veľmi potrebovali, aby im niekto pomohol. „Moja mama je celé dni doma, nerobí nič okrem varenia a pozerania televízie. Som nahnevaná, že nám nepríde pomôcť bez platenia, kým by sme si my dokázali nejaké peniaze ušetriť,“ dodala. Prekvapením bolo, že sa dočkala množstva kritiky.

Foto: unsplash

Veľká kritika

„Nechcem byť hrubá, ale pokiaľ na to nemáte, asi by ste si nemali robiť dieťa.“ „Pokiaľ plánujete dieťa, plánujete aj starostlivosť oň. Ak ste sa chceli vrátiť do práce, mali ste to prebrať s mamou.“ „Nemôžete od vašej mamy očakávať, že sa bude starať o vaše dieťa, ako keby nemala nič lepšie na práci. Nie je povinná sa oň starať. Ty si dospelá a rozhodla si sa mať dieťa.“

To bolo len niekoľko z negatívnych komentárov, ktoré sa objavili. Mnohí ľudia si myslia, že ako stará mama by mala prísť podať pomocnú ruku, pokiaľ naozaj nemá žiadne iné povinnosti. „Mama je lenivá, keď ti vážne nechce pomôcť,“ napísala jedna komentujúca.

Čo si o tom myslíte vy?

Najnovšie články