Komička Simona Salátová zverejnila silnú fotografiu. Búra mýty a je inšpiráciou pre množstvo žien

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (simonacomedy)

Internet a sociálne siete sú miestom, na ktorom sa môže každý vyjadriť k čomukoľvek. Bohužiaľ, je to aj priestor na toxicitu, urážky a šikanu, a to v prvom rade kvôli vzhľadu. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ktokoľvek ide na sociálnych sieťach „s kožou na trh“ musí byť pripravený na to, že sa pod množstvom príspevkov budú zhromažďovať urážky a nevhodné komentáre. Aj keď ľudia často argumentujú tým, že s tým musia známi ľudia, ktorí sa takýmto spôsobom prezentujú, rátať, nie je to normálne a nie je to ani vhodné.

Ženy vo verejnom priestore

O to ťažšie to majú vo verejnom priestore ženy, ktoré nespĺňajú predstavu ľudí o „dokonalosti“, a to čo sa týka postavy, pleti, životného štýlu alebo ďalších vecí. Nielen pre mladé dievčatá je ale dôležté ukázať realitu, a to tak, že neexistuje niečo také ako dokonalé miery, že každý človek je iný, osobitý, a práve preto krásny.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Len Simona (@simonacomedy)

Fotografia so silným odkazom

Jednou zo známych osobností, ktorá s radosťou búra všetky stereotypy, je aj komička Simona Salátová. Simona otvorene hovorila aj o svojich problémoch s váhou a o tom, že sa jej podarilo v tehotenstve pribrať tak, že vážila 140 kilogramov. Do širšieho povedomia verejnosti sa dostala aj konfliktom s Rytmusom, ktorý nevhodne komentoval jej výzor alebo za ostrejšiu diskusiu s tenistkou Dominikou Cibulkovou.

Hodnota človeka sa váhou nemeria

Otvorene kritizovala aj súťaž krásy Miss Slovensko, pričom upozorňovala práve na to, že postavy modeliek sú skôr raritou a len veľmi ťažko sa na reláciu pozerá dievčatám, ktoré majú zo svojej postavy komplexy. Simona najnovšie zverejnila silnú fotografiu v spodnej bielizni, ktorou oznamuje druhú sériu podcastu 90-60-90. Fotografia však za sebou skrýva aj silné posolstvo a síce, že ženy by mali kašlať na to, čo na ich postavu hovoria iní ľudia.

Hodnota človeka sa predsa nemeria tým, koľko váži a ani tým, ako vyzerá. Pod fotografiou sa jej zozbieralo množstvo krásnych komentárov, ktoré hovoria za všetko.