Nepísané pravidlo v supermarketoch rozdelilo ľudí na dva tábory. Pozrite sa, či ho dodržiavate tiež

Dana Kleinová

Foto: Pixabay

Ľudia, ktorí často nakupujú v supermarketoch, sa nevedia zhodnúť. Všetci poznajú nepísané pravidlo nakupovania, no nie všetci s ním aj súhlasia.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Mirror, existuje jedno „nevyslovené“ pravidlo supermarketu, o ktorom si mnohí zákazníci myslia, že je zdvorilé dodržiavať ho, keď robíte veľký nákup, ale nie každý s ním súhlasí a vyvolalo to búrlivú diskusiu.

Foto: Naimcbim Woadd, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Vraj majú prednosť

Ak vybehnete do supermarketu, ako je Tesco, Billa alebo Lidl, aby ste kúpili len pre pár vecí, veľmi dobre poznáte tú bolesť, keď musíte stáť v rade za nespočetne plnými vozíkmi. To čo je v skutočnosti len párminútový nákup, vám tak môže pripadať ako celý život, keď sledujete, ako ľudia pred vami vykladajú na pás potravinu za potravinou a aj tak nie sú ani v polovici.

Nakupujúci však tvrdia, že na to existuje nepísané pravidlo, že tí, ktorí majú len niekoľko položiek, by mali mať prednosť v rade a tí, ktorí majú plné vozíky, by ich mali pustiť dopredu. Nie všetci s tým však súhlasia a veľa ľudí tvrdí, že je to nespravodlivé.

Rozvírila sa diskusia

Najnovšie články