Antikoncepčné tabletky jej zničili tvár. Teraz sa snaží motivovať ostatných, aby sa nehanbili

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (grlwithacne)

Problémy s pleťou nie sú ničím výnimočným, hlavne medzi mladými ľuďmi. Niekedy však vie aj minimálna zmena urobiť z pleti totálnu šarapatu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Dokonca sa to môže stať aj ženám, ktoré nikdy nemali problém s akné. To je aj prípad ženy, o ktorej informoval portál The Sun. 20-ročná Mina Stein z Nemecka zápasila posledné dva roky s akné po tom, čo jej takúto reakciu spôsobila antikoncepcia. Mina pritom nemala nikdy problém s vyrážkami a s akné. V roku 2018 však náhle prišla zmena, keď začala užívať antikoncepčné tabletky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený M!NA 🌊 (@grlwithacne),

Akné kvôli antikoncepcii

Mine sa vyvinulo akné hneď, ako začala brať tabletky. Pritom to nebolo uvedené ako vedľajší účinok. Začalo to niekoľkými vyrážkami a o niekoľko mesiacov neskôr mala Mina bolestivé akné a opuchy tváre. „Nevedela som, že akné je vedľajším účinkom užívania antikoncepcie, pretože to nikdy nebolo uvedené v letáku. Začalo to okamžite. Najprv som mala len začervenané hrbolčeky pod kožou a pár pupienkov. Potom sa stali bolestivejšími a moja tvár sa zväčšila… Zmenila som tabletky, ale nezmizlo to, len sa to zhoršilo.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený M!NA 🌊 (@grlwithacne),

Zničilo to jej sebadôveru

Akné podľa jej slov totálne zničilo jej sebadôveru. Hanbila sa ísť von, nechcela sa pozerať na seba v zrkadle. Veľa plakala, pretože nikdy nemala problémy s pleťou a bála sa, čo jej na to povedia priatelia. Okrem toho mala hrozné bolesti a nevedela kvôli nim spať. Plakala vždy, keď sa dotkla svojej tváre. Krvácala vždy, keď si ju umývala. Mina zmenila tabletky štyrikrát, no nič jej nepomohlo. Vyskúšala tiež rôzne prípravky na starostlivosť o pleť, ale pomohlo jej to len minimálne.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený M!NA 🌊 (@grlwithacne),

Pridala sa ku komunite

Nakoniec sa rozhodla, že sa pridá ku komunite ľudí, ktorí zdieľajú svoju tvár s akné, aby ľuďom ukázali, že sa nemá za čo hanbiť. Cíti sa veľmi dobre, pretože má podporu ľudí, ktorí sú na tom rovnako ako ona. „Pamätám si, že som raz bola v supermarkete a malé dievčatko, ktoré malo asi tri roky, sa opýtalo mamy, čo mám na tvári. Vysvetlila som mu, že je to akné a nezdalo sa jej, že by jej to vadilo. Začalo mi ukazovať svoje sladkosti.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený M!NA 🌊 (@grlwithacne),

Potom si založila účet na Instagrame, kde zverejňovala fotografie svojej tváre a podporuje aj ostatné účty, ktoré sú podobne naladené. Teraz dostáva správy od ľudí z celého sveta, ktorí sa cítia osamelí a dobre im padne, keď vidia niekoho takého, ako je ona sama.

Najnovšie články