Šéf ju nechcel pustiť o 15 minút skôr, aby išla po dieťa do škôlky. Mamička musela dať výpoveď

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Mamička prezradila, že dala výpoveď po tom, čo ju šéf nechcel z práce pustiť 15 minút skôr, aby si vyzdvihla svoje dieťa zo škôlky. Niekoľkokrát ho pritom prosila, aby mala možnú určitú flexibilitu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Podľa portálu Tyla mamička Anna Whitehouse chcela začať pracovať o 15 minút skôr, aby mohla o 15 minút skôr odísť z práce a vyzdvihnúť svoje dieťa zo škôlky. „Môj šéf mi povedal, že to nemôžu urobiť, pretože aj iný ľudia by chceli mať flexibilnú pracovnú dobu… Dala som výpoveď, ale myslela som na iné mamičky, ktoré nemôžu pracovať, lebo im to nikto v práci neumožnil,“ povedala.

Chce, aby boli zamestnávatelia prispôsobiví

Anna teraz spustila kampaň Flex Appeal, ktorá žiada spoločnosti, aby boli flexibilnejšie, pokiaľ ide o prispôsobenie sa rodičovským povinnostiam. Nejde pritom len o prácu z domu, ale aj o ďalšie veci. Podľa nej aj koronavírus ukázal, že množstvo práce sa dá vykonávať z domu a že zamestnávatelia sa vedia prispôsobiť.

Podľa nej mnohé ženy nemajú možnosť nájsť si dobré zamestnanie, pretože zamestnávateľ nie je ochotný pristúpiť ani na najmenšie podmienky, ktoré si mamičky, ale aj otcovia nárokujú. Matky však chcú pracovať presne tak isto, ako bezdetné ženy, žiadajú však o pochopenie.