Ženy medzi 30. a 50. rokom života sú najmúdrejšie a najpríťažlivejšie. Prehovorili úprimne o svojich každodenných starostiach!

Monizz

Sofia Chernyshova, filologička a pedagogička hovorí so ženami vo veku od 30 do 50 o strachu zo starnutia. Veľa ľudí sa ho bojí. Majú strach, že už nebudú potrební. Faktom však je, že u žien je táto obava až dvojnásobne vyššia ako u mužov. Prečo sa nevieme vyrovnať s vekom?

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Mnohé ženy mávnu rukou so slovami, že vek je len číslo. No cítia to aj v skutočnosti? Štatistiky psychológov dokazujú, že obava zo starnutia je problém, ktorý sa rieši žalostne málo a aj napriek siláckym rečiam ľudí trápi viac, než sú ochotní navonok priznať. Len mizivé percento žien dokáže bez okolkov povedať, že staroba ich desí a to hneď z niekoľkých dôvodov.

Samé paradoxy

Sofia Chernyshova na svojom blogu vyslovuje myšlienky, ktoré sú v porovnaní s realitou priam kacírske. Podľa nej je totiž práve obdobie medzi 30. a 50. rokom života tým najlepším časom začať ži a život si naplno užiť. Napriek tomu je väčšina žien so svojim vekom nevyrovnaná.

pexels.com

Problematika strachu zo staroby však nevyplýva iba z obavy z nepotrebnosti, ale aj z niečoho podstatne patetickejšieho. Povedzme si otvorene, ktorá žena nechce byť krásna a obdivovaná? V každej z nás drieme kus kráľovnej a nepochybne si každá z nás pozornosť zaslúži. A preto to je ďalší markantný dôvod, prečo sa žena po tridsiatke začínajú strachovať. Boja sa totiž, že vek im vezme krásu. Postavu. Hladkú pleť. Sofia Chernyshova hovorí o nutnosti využívania prostriedkov, ktoré sú na trhu.

Rozum a noblesa

Znie vám to opovážlivo? Chcela stará mladou byť? Nie! Nosiť viac mejkapu a v určitom veku začať využívať kozmetický priemysel nie je márnivosť, ale prirodzený postup. Práve naopak, hanbiť by sa mali mladé dievčatá, ktoré nosia mejkapu až príliš a pritom by ho vo svojom veku vôbec nepotrebovali. Kozmetika bola vymyslená na to, aby skrášľovala a zakryla to, čo nemusí vidieť celý svet. Jej funkcia je tu už pekných pár rôčkov a doteraz ju nikto nespochybňoval. Až v posledných rokoch sa do sveta dostal extrémny trend zmaľovaných dievčat, ktoré na seba upozorňujú viac umelou krásou, než tou prirodzenou.

pixabay.com

Práve dámy v najlepšom veku by mali byť opäť cieľovou skupinou, ktorá by kozmetiku mala používať. Nevedno prečo sa trend obrátil, no stalo sa. Prečo sa však umárať a trápiť vizážou, keď máme riešenie na dosah ruky? „Dámy, začnite sa skrášľovať! Chodievajte na procedúry, na kozmetiku, kupujte si farbičky a užívajte a aplikuje ich s rozumom a noblesou, ktorú si môžeme dovoliť len my, ženy v tom najzrelšom veku!“, radí Chernyshova.

Po tridsiatke múdrejšie

Práve ženy vo veku od 30 do 50 rokov sú múdrejšie, než ktorékoľvek iné. Dokazujú to štúdie, ktoré sa zaoberali vplyvom veku na mozgovú aktivitu. Po tridsiatke ženy začínajú uvažovať inak. Ako matky, partnerky, alebo jednoducho vyzreté osobnosti. Toto obdobie trvá až do päťdesiatky, po ktorej začínajú štatistiky klesať v dôsledku prvých príznakov ochorení, spojených s pribúdajúcim vekom. Ani to však nie je dôvod na plač. Neznamená to, že po päťdesiatke ženy hlúpnu, no okruh ich záujmov sa zužuje a viac sa začínajú zaoberať svojim zdravím, než všeobecnými problémami.

pixabay.com

„Aby som bola úprimná, ani za nič by som nechcela mať opäť 18. Dnes som celkom inde. Možno som vtedy bola krajšia, no prešla som premenou vnútornou, ktorá zo mňa spravila ženu. Krása nie je len vzhľad, krása je aj to, čo z ľudí vyžaruje zvnútra. Nebojte sa veku, vek vám len pridáva a nikdy neuberá.“

Súhlasíte? Napíšte nám, ako ste sa vy vyrovnávali s pribúdajúcim vekom a či pre vás tento fakt vôbec predstavoval nejaký problém. Vašim reakciám sa potešíme v komentároch.

Pozri aj: Ktoré znamenie zverokruhu v ženskom tele vie narobiť najviac škody? Ak tipujete, že je to rak, tak by ste…

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc