Nie ste si istá, či vás ešte miluje? Toto je 7 znakov správania muža, ktoré vám to povedia aj bez slov

Zuzana Fulopova

Foto: unsplash

Všetky romantické filmy nás držia v tom, že len veľké romantické gesto partnera je dôkazom lásky.  Odborníci na vzťahy sa však zhodli na tom, že práve malé gestá a príznaky to dokazujú. A práve preto nie je ľahké zistiť, či vás priateľ naozaj miluje, najme keď vám to ešte nepovedal. Existuje však 7 znakov, podľa ktorých to zistíte aj bez slov.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay

Hovorí o spoločnej budúcnosti

„Keď sa dvaja ľudia rozprávajú o spoločnej budúcnosti, zdôrazňujú túžbu byť spolu,“ tvrdí odborník. Tým pádom ak váš priateľ rozpráva napríklad o tom, kde budte bývať, koľko detí budete mať a pod., môžete si byť istá, že vás ľúbi.

Zoznámi vás s rodinou a priateľmi

pixabay

Odborník tvrdí, že túžba rozvíjať vzťah s rodinou a priateľmi je túžbou po prehlbovaní vzťahu. Ide o delikátny krok, pretože spoznať rodinu a priateľov vašej polovičky, znamená spoznať ho po všetkých stránkach aj s rizikom, že sa vám nebude všetko páčiť. A práve to je z jeho strany dôkaz lásky.

Počas hádky udržuje pokoj

Aj v harmonickom vzťahu sa raz za čas vyskytne hádka, rozdiel je v tom, ako pri nej reaguje. Ak sa váš priateľ počas hádky snaží zostať relatívne v pokoji a nepodľahnúť emóciám, je to znak toho, že má záujem pracovať na vzťahu a nie bojovať.

Vymení „ja“ za „my“

pixabay

Ak váš priateľ začne napríklad pri bežnej otázke, kam pôjde cez víkend, alebo čo bude večer robiť, odpovedať podvedome „my budeme…“, môžte si byť istá, že je vám oddaný a vás dvoch berie ako celok.

Neexistujú žiadne tajomstvá

Ste prvá, ktorá vie o jeho strachu z porady, radosti z povýšenia, alebo náhlej smrti v rodine? Podla odborníka na vzťahy, ak s vami partner zdieľa všetky svoje pocity, je to veľmi dobré znamenie.

Reaguje na vás podvedome

Aj jeho telo prezradí veľmi veľa, preto si všímajte počas spoločných chvíľ jeho neverbálnu komunikáciu. Ak je pri rozhovore ku vám naklonený alebo pri sedení si udržiava medzi vami minimálny odstup, cíti sa s vami emocionálne a fyzicky príjemne. Ak dokonca na vás pozerá dlhšie ako za normálnych okolností, na verejnosti vás drží za ruku aj keď len sedíte, je to prejav lásky.

Pozoruje malé veci

pixabay

Asi každej z nás je príjemné ak nám priateľ dá kompliment. Ak si však všimne na vás aj maličkosť, môže to znamenať veľa. Ak napríklad máte radi nejakého speváka a on pre vás stiahne pesničky, rozhodne je to z lásky. „Tieto maličkosti sú prejavom lásky, pretože znamenajú, že vás počúva a pozoruje aj keď o tom neviete,“ tvrdí odborník.

Podľa čoho ste zistili na začiatku vzťahu, že vás priateľ ľúbi? Dajte nám vedieť v komentároch!

womenshealthmag.com

Najnovšie články