Tehotná Slovenka dostala od svokry návrh, ktorý ju maximálne zaskočil: Zostala som vystrašená a znechutená

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

To, že sa nevesty sťažujú na svoje svokry a svokry na svoje nevesty, býva často začarovaný kruh. Chyba býva väčšinou na oboch stranách, no stáva sa, že to niektorá z nich prepískne.

Článok pokračuje pod videom ↓

Vtedy musí často zasiahnuť práve manžel alebo partner a danú vec urovnať. Všetci však veľmi dobre vieme, že v takýchto prípadoch je základom v prvom rade komunikácia. To však zvykne zlyhávať. Nedávno sa na stránke Priznania žien objavila správa od tehotnej Slovenky, ktorá sa práve teší na prvé dieťatko.

tehotenstvo
Foto: pixabay

Ako dať svokre hranice?

„S manželom čakáme naše prvé dieťa v novembri a svokra mi navrhla, aby som sa po pár mesiacoch vrátila do práce, že ona mi nášho chlapčeka vychová. Slušne sme jej s manželom vysvetlili, že nechcem odísť z materskej a dieťa si vychováme my, že my sme rodičia a ona babka. Ale ona si nedá povedať, stále nás prehovára, nech ona sa môže starať o vnúča. Najhoršie, čo môže svokra urobiť tehotnej je jej rozprávať o tom, ako jej niekto chce v podstate zobrať dieťa.

Foto: pixabay

Nesmie sa to preháňať

Strašne sa upla na to dieťa a ak ostanem na materskej, plánuje po narodení nášho chlapceka chodiť každý deň k nám a mi pomáhať, chce si dieťa brávať na pár hodín denne aj k sebe. Som z toho vystrašená, znechutená a moje dieťa si určite chcem ja vychovávať bez kontroly za chrbtom. Nieto ešte mať svokru každý deň doma. Ako jej vysvetliť, že nech nám nechá priestor a súkromie a výchovu dieťaťa na nás. Keď po dobrom a viacerých rozhovoroch s ňou to nevie pochopiť. Samozrejme, ako babka dva razy do týždňa môže prísť ho pozrieť. Ale nie každý deň na pol dňa.“

Našlo sa veľmi veľa ľudí, ktorí jej rozčarovanie chápali a dali jej za pravdu, že takto sa jednoducho svokra správať nemôže, no bolo aj množstvo takých, ktorí si zase mysleli, že je nevďačná a pochopí to až vtedy, keď sa jej narodí dieťa. Ďalší tvrdia, že majú svokru veľmi ďaleko a nie je to dobré hlavne vtedy, keď potrebuje deti postrážiť. Ďalší tiež žartovali o tom či sa nechcú odsťahovať ďalej.

Čo hovoríte vy?

Najnovšie články