Nikdy svoje deti neobjímajte bez toho, aby vám to dovolili. Slová odborníčky nahnevali mnohých ľudí

Kristína Hagarová

Foto: pexels

Terapeutka povedala, že by ste nikdy nemali objímať svoje vlastné deti bez toho, aby ste ich najprv požiadali o súhlas. Dôvod je jednoduchý.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Tyla, mamička dvoch detí, Jessica MacNair sa podelila o zoznam vecí, ktoré by svojim deťom nikdy nerobila. Je terapeutkou už 20 rokov a hovorí, že dodržiavanie týchto krokov vytvára bezpečnú väzbu. Jej vyjadrenia mnohých ľudí pobúrili, hoci ona má na to svoje vlastné dôvody.

O tomto s deťmi nehovorí

Podľa nej je dôležité, aby sa deti už od začiatku učili, že na všetko potrebujú dať súhlas, pretože práve to ich formuje aj v dospelom živote. Jessica tvrdí, že pred svojimi deťmi nehovorí o financiách, nehodnotí jedlo a neporovnáva ich medzi sebou. Tiež ich neučí, že dospelí majú automaticky pravdu, pretože chce, aby sa naučili, že dôvera a rešpekt sa získavajú.

Zmena oproti inej generácii

„Moja generácia je naučená slepo nasledovať autoritu, ale nechcem, aby také boli aj moje deti… nikto nevie všetko, preto by ste nikoho nemali len tak slepo počúvať a veriť tomu, že sa nemýli… je to jednoduché, dieťa musí pochopiť, že keď pri ňom zastaví dodávka a človek v nej povie nastúp, neznamená to, že musí nastúpiť len preto, lebo je dospelý.“

Práve to súvisí aj s objímaním, na ktoré by mali dať deti súhlas. Verí, že inšpiruje rodičov, ktorí by si z jej rád mohli niečo zobrať.